Prejsť na obsah

Samosprávam poputuje 300 miliónov ako kompenzácia za daňový bonus

Zmenu dnes ohlásil minister financií Igor Matovič.

BRATISLAVA 2. decembra (SITA) – Samosprávam kvôli zavedeniu daňového bonusu na dieťa chýbajú prostriedky v rozpočtoch. Vláda im výpadok vykompenzuje sumou 300 miliónov eur. Čiastku 100 miliónov eur dá rezort financií samospráve z výberu dane z príjmov právnických osôb.

Na piatkovom brífingu to uviedol minister financií Igor Matovič. Verí tomu, že táto suma samosprávam pomôže. Pôjde o pozmeňujúci návrh k novele zákona o dani z príjmov, ktorý by mali poslanci schváliť budúci týždeň v utorok.

Rezort financií okrem toho vyčlení pre samosprávy z energetickej pomoci sumu 200 miliónov eur, ktorú bude možné čerpať do konca budúceho roka.

„V prípade samospráv budeme pomáhať dovtedy, dokedy sa neminie balík 200 miliónov eur určený na pomoc so stropovaním cien energií pre samosprávy," povedal minister financií.

Ak by sa podľa neho minul 200-miliónový balík pomoci pre samosprávu, tak táto pomoc sa ukončí skôr, ako na konci budúceho roka. „Táto pomoc nám pomôže prežiť," povedal prezident Únie miest Slovenska Richard Rybníček.

Sľúbená pomoc však podľa neho neznamená, že samospráva nebude zvyšovať dane a poplatky pre svojich obyvateľov.

💡
Vláda vyčlenila na pomoc samosprávam 300 miliónov eur. Ide o náhradu za výpadok príjmov kvôli daňovému bonusu na dieťa.

Komentáre

Najnovšie