Prejsť na obsah

Čo by ste povedali na to, kebyže máte všetky zľavy obchodných sietí na jednom mieste? Vo chvíli, keď bol piaty opýtaný nápadom priam nadšený, spoluzakladateľ Michal Tóth si uvedomil, že je čas premeniť nápad nového prístupu k zľavám na skutočnosť.

Na slovenskú internetovú scénu vstúpil portál Dohliadač.sk, ktorý výrazne uľahčuje vyhľadávanie zliav akejkoľvek obchodnej siete pôsobiacej na našom území. Porovnáva akciové ceny a upozorní vás, v ktorom obchode kúpite najlacnejší vami zvolený produkt. Či už ide o potraviny, drogériu, lieky, starostlivosť o domácnosť alebo domácich miláčikov, vždy viete, kde vo svojom okolí nakúpite čo najvýhodnejšie. Už nemusíte strácať čas listovaním klasických papierových letákov. „Moderné technológie považujeme primárne za prostriedky na šetrenie času a uľahčovanie každodenných činností človeka. Aj vo svojom okolí vnímame narastajúcu nespokojnosť s poštovými schránkami plnými reklamných letákov. Práve preto sa snažíme našim užívateľom ponúknuť moderný, prehľadný, jednoduchý a najmä efektívny spôsob, ako sa môžu dostať ku zľavám v obchodoch,“ hovorí jeden z troch zakladateľov portálu Karol Grülling.

Pri vyhľadávaní je možné zvoliť si nielen produkt alebo kategóriu, ale aj obľúbený reťazec. K ďalším funkciám patrí vytváranie nákupných zoznamov. Vybrané zľavy si registrovaní užívatelia vkladajú do vlastného zoznamu, do ktorého si môžu zapísať aj vlastné poznámky. Nákupný zoznam si pošlú na e-mail, uložia alebo jednoducho vytlačia. Užívateľ má k dispozícii plusovú službu  –  dozvedieť sa, ako ďaleko sa najbližší obchod nachádza. Ak by ste predsa len radi videli kompletnú ponuku obchodov, stránka poskytuje možnosť „prelistovať“ akciové letáky online. Vďaka funkcii dohliadania na letáky sú užívatelia, ktorí plánujú nakupovať, upozornení na nové ponuky.

Ako uvádza Michal vo svojom blogu, nebolo to také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Prebúdzanie sa v noci s novou myšlienkou, desiatky hodín za počítačom a sledovanie ponúk priamo pri vlastnom nákupe sa stalo každodennou rutinou. Aj napriek počiatočným problémom, ktoré odstránili programátori, finálny produkt spĺňa požiadavky trhu. Sami si to môžete overiť v nasledovnom videu.

Krátko po rozbehnutí sa malý tím pokúsil o komunikáciu s reťazcami – nanešťastie čoskoro pochopili, že práve zástupcovia obchodných sietí nie sú projektom nadšení. Dohliadač je však vytvorený pre vás, spotrebiteľov a pozitívna spätná väzba znamená, že chalani svoju prácu odvádzajú dobre.

Rozrastajúca sa databáza zliav a obchodov obsahuje viac ako 2000 zliav v 18 nákupných reťazcoch. Internetový startup, oslavujúci 1 mesiac od spustenia, pripravuje aj množstvo ďalších noviniek, na ktoré sa môžete tešiť. Na záver už len zostáva doplniť, že všetky funkcie portálu Dohliadač.sk sú zadarmo a my samozrejme tomuto novo vzniknutému zmysluplnému startupu držíme palce! :)

Dohliadac1

Komentáre

Najnovšie