Prejsť na obsah

Poďme dnes na motivačnejšiu nôtu. Ako isto viete, pri rozbiehaní startupov a rôznorodých projektov je potrebné skĺbiť mnoho rôznych vecí do jedného celku. Aby toto všetko človek dokázal, musí byť samozrejme na určitej inteligenčnej úrovni. Človek na rozbehnutie firmy nemusí byť génius, avšak vyššie IQ (inteligenčný kvocient) mu to môže (väčšinou) celkom zjednodušiť. Priemerné IQ sa pohybuje na úrovni 100 bodov, zatiaľ čo za géniov sú označovaní ľudia s IQ nad 140.

Výška IQ však samozrejme nemusí odzrkadľovať celkovú úroveň inteligencie, avšak dosť o nej napovedá. Je úplne normálne, že všetci ľudia nemôžu byť géniovia. Ani status génia však nezaručuje, že človek je vo všetkom bezchybný. Od géniov akými bol napríklad Albert Einstein alebo akým je Bill Gates (IQ oboch je 160) si však môžme do podnikania čo to zobrať.

Tu sú štyri výhody, ktoré by ste si podľa portálu Entrepreneur.com mali od týchto géniov rozhodne osvojiť:

1. Buďte vytrvalí – Nenechajte sa odradiť neúspechom (zvlášť na Slovensku dôležité sa naučiť!), Thomas Edison vytvoril viac ako 1000 prototypov žiarovky predtým, ako vynašiel tú, ktorá skutočne fungovala

2. Buďte cieľavedomí – Dajte si vysoké ciele a zdieľajte ich aj s ľuďmi vo svojom okolí, nezáleží, či sú to kamaráti, rodina alebo kolegovia, nikdy neviete, kto z nich vám môže pomôcť vaše ciele dosiahnuť

3. Viac čítajte – ľudia, ktorí čítajú aspoň 15 minút denne sú vystavení viac ako jednému miliónu slov ročne

4. Buďte iní – múdri ľudia sa neustále pýtajú, dedukujú a rozmýšľajú, ako zlepšiť svet okolo seba

Viac o dobrých, ale aj zlých návykoch géniov sa dozviete v nasledujúcom videu, avšak radíme vám zobrať si len tie dobré :)

Komentáre

Najnovšie