Prejsť na obsah

Rails Girls - spojka medzi ženami a programovaním, zavíta do Bratislavy už tretíkrát!

Svet programovania v súčasnej dobe už nie je len doménou silnejšieho pohlavia, v tejto oblasti sa čoraz viac stretávame aj so ženami. Ženy už nie sú len nežné polovičky, ale aj technicky zdatné, silné a úspešné stvorenia, ktoré sa neboja ani programovania. Ďakovať tomuto trendu môžeme rôznym aktivitám typu workshopov, eventov a podobne, ktoré spájajú ženy s technológiami. Jednou z takýchto aktivít je aj Rails Girls.

Rails Girls Ruby on Rails

Rails Girls with Learn2Code

Čo je to Rails Girls?

Rails Girls je 2-dňový Ruby on Rails workshop určený pre dievčatá a ženy so záujmom o svet technológií. Je vedený skúsenými mentormi a vhodný aj pre úplné začiatočníčky. Cieľom je naučiť sa pracovať v jazyku Ruby a jeho webovom frameworku Ruby on Rails, vedieť vytvoriť základnú webovú stránku a aplikáciu a môcť tieto vedomosti využiť v praktickom živote.

Rails Girls budú v Bratislave už po tretíkrát a vďačiť za to môžete Learn2Code a Aj ty v IT, ktorí workshop organizujú aj tento rok. Podujatie sa bude konať opäť v krásnych priestoroch co-workingu Impact Hub Bratislava v piatok a sobotu 4.-5. septembra.

Ruby on Rails

Rails Girls Bratislava

Počas tohto dvojdňového workshopu budú mať slečny k dispozícií dostatočný počet lektorov zo Slovenska, Čiech a Rakúska, aby si všetky stihli osvojiť základy programovania v Ruby a to zo zábavnou formou. Okrem toho sú pripravené aj motivačné prednášky, ktoré určite nakopnú učastníčky k ďalšiemu vzdelávaniu v oblasti programovania. Vďaka skvelým sponzorom (GitHub, Basecamp, Toptal, Impact Hub, Websupport, Stell+ ERP, Heroku, Wooga) je táto akcia pre účastníčky úplne zdarma.

Ruby on Rails in Bratislava

Rails Girls Bratislava

Dievčatá, pozor! Deadline pre registráciu na Rails Girls je 21. august 2015. Pokiaľ sa teda chcete workshopu zúčastniť, rýchlo klikajte na adresu http://railsgirls.com/bratislava. Určite to bude aj tento rok veľmi vydarená akcia!

Komentáre

Najnovšie