Prejsť na obsah

Po preštudovaní 500 milionárov prišiel žurnalista na jednu ich spoločnú vlastnosť

Na svete je v dnešnej dobe už množstvo milionárov a miliardárov, takže sa dá povedať, že sa nejedná o nejakú zvláštnosť. Žurnalista a spisovateľ Napoleon Hill si však zaumienil, že si 500 bohatých ľudí preštuduje detailnejšie. A pri bližšom spoznávaní týchto milionárov, medzi ktorými nechýbal napríklad ani legendárny Henry Ford zistil, že všetci majú jednu spoločnú vlastnosť.

Tou vlastnosťou je rozhodnosť. „Analýza stoviek ľudí, ktorí nadobudli majetky v miliónoch dolárov, jasne ukázala na fakt, že každý z nich musel byť pri prijímaní svojich rozhodnutí promptný“, napísal Hill vo svojej knihe Think and Grow Rich z roku 1937, ktorá sa stala najpredávanejšou knihou 20. storočia na tému úspechu a bohatstva. Ako ďalej píše Business Insider, na druhej strane vo svojej knihe Hill poukázal aj na to, že ľudia, ktorým sa nepodarilo vybudovať si miliónový majetok, majú bez výnimky vo všetkom vlastnosť veľmi pomalého rozhodovania a častej a rýchlej zmeny názorov.

Napoleon Hill

Podľa Hilla je rozhodnosť veľmi dôležitou pri nadobúdaní bohatstva aj z hľadiska porazenia prokrastinácie, keďže ako Hill tvrdí, rozhodnosť je opakom prokrastinácie. Odporúčanie znie, že ak sa chcete stať rozhodnejšími, musíte sa naučiť lepšie počúvať. Taktiež záleží viac na vašich činoch, ako na vašich slovách. Ako píše Hill, „povedzte svetu čo máte v úmysle spraviť, ale najprv to spravte a ukážte. Tí, ktorí sa rozhodujú rýchlo a s určitosťou vedia čo chcú, to aj dostanú. Svet otvára dvere tým, ktorých slová a skutky ukazujú, že vedia kam idú.“

Napoleon HillAj keď od vydania knihy Napoleona Hilla Think and Grow Rich, v slovenčine sa volá Mysli a zbohatni (kúpite ju TU), prešlo už takmer 80 rokov, mnohé z myšlienok v nej uvedených sú nanajvýš aktuálne aj dnes a určite si z nich je čo vziať. A ak ešte nie ste, tak sa aj stať rozhodnými! :)

Think and Grow Rich Napoleon Hill

Komentáre

Najnovšie