Prejsť na obsah

Po minulotýždňovej toľko diskutovanej transakcii prišiel tento týždeň WhatsApp s novými správami, ktoré ukazujú, že akvizícia Facebookom ho skutočne nakopla. CEO WhatsAppu Jan Koum totiž na barcelonskom mobilnom veľtrhu oznámil, že WhatsApp sa už začiatkom tohto leta naučí telefonovať.

Tým pádom WhatsApp už nebude mať chatovaciu konkurenciu ako čínsky WeChat alebo ruský Telegram (ktorý mimochodom od predaja WhatsAppu zaznamenal za necelý týždeň 8 miliónov nových užívateľov) ale konkurenciu vyššieho kalibru, ktorej kraľuje Skype, ale patrí sem aj Viber či kórejský KakaoTalk a japonský Line.

Jan Koum taktiež oznámil, že za necelý týždeň od kúpy Facebookom majú už o 15 miliónov používateľov, to znamená celkový počet 465 miliónov aktívnych užívateľov, z čoho je až 330 miliónov aktívnych každý deň. Koum si preto aj naďalej stojí za svojim a žiadny marketing pre WhatsApp zatiaľ neplánuje riešiť.

Najhoršie z tejto situácie však vychádzajú mobilný operátori, ktorí sú zúfalí a hľadajú možnosti, ako na vzniknutú situáciu reagovať, ale zatiaľ márne. Je tak možné, že sa postupom času vytratia alebo sa aspoň zníži intenzita reklám mobilných operátorov, ktoré väčšine divákov aj tak len lezú na nervy (keď ich človek vidí v každom reklamnom bloku, nie je sa čo čudovať). Alebo začnú s WhatsAppom spolupracovať:)

TechCrunch

Komentáre

Najnovšie