Prejsť na obsah

O startupoch sa konečne začína hovoriť aj na školách, najnovšie aj na UK a zúčastniť sa môžu všetci

Startup Slovakia je novovzniknutá iniciatíva, ktorej cieľom je okrem iného aj pomoc v propagácií pojmu startup na Slovenských školách. Pilotný projekt sa rozbieha už od tohto školského roku na Univerzite Komenského a je určený úplne pre všetkých.

Občianske združenie Startup Slovakia, na čele s Michalom Maxianom a Líviou Handlovičovou, od nového školského roka 2015/2016 otvára na Univerzite Komenského poprvýkrát startupový kurz. Počas zimného semestra sa tak budú môcť študenti ale aj ostatní záujemcovia stretnúť s TOP ľuďmi zo startupového sveta a zároveň sa naučia aj čo to ten startup vlastne je, viac o lean metodológii a aj o agile project managemente priamo od skúsených startupistov, ktorí si týmito postupmi v praxi reálne prešli (bude to hlavne o skúsenostiach – minimum teórie).

Okrem toho budú mať účastníci kurzu možnosť spoznať kreatívne priestory, v ktorých budú prednášky prebiehať. Taktiež si budú môcť na vlastnej koži vyskúšať pravý startupový hackhaton no to najdôležitejšie je, že budú môcť aj s podporov mentorov rozbehnúť vlastný startup, na ktorý budú môcť dostať feedback aj od samotných investorov (a možno okrem feedbacku dostanú aj investíciu ;) ). Čerešničkou na torte pre študentov je, že okrem toho, že všetci získajú na startupovom kurze množstvo vedomostí, ktoré budú môcť v budúcnosti zúročiť, dostanú za absolvovanie kurzu aj 3 kredity.

Sám spoluorganizátor celej idey Michal Maxian vysvetľuje, čo stálo za zrodom myšlienky priniesť takýto startupový kurz do škôl: ,,Počas startupových podujatí sme od študentov často počúvali, že na školách nič podobné neučia. Dieru vo vzdelávaní sme sa rozhodli zaplniť sami a pomôcť tak školám dotiahnuť ľudí z praxe do vyučovacieho procesu. Startupové vzdelávanie tak priblíži študentov k praxi a reálne ich pripraví na založenie vlastného podnikania.´´

Ak vás táto možnosť zaujala a ste študentom UK, zapíšte si predmet Fakulty managementu s názvom Rozvoj podnikateľských zručností. Pokiaľ nie ste študentom Univerzity Komenského (nemusíte byť vôbec študentom), môžete sa kurzu zúčastniť aj tak, akurát na konci nedostanete spomínané 3 kredity. Pre všetkých záujemcov platí, aby sa v prípade záujmu o účasť dostavili už túto stredu 7.10.2015 o 14:00 do posluchárne pri TULI-vakoch na RZVIP na Fakulte managementu Univerzity Komenského. V prípade ďalších otázok môžete poslať správu na Facebooku Startup Slovakia, poprípade na mail education@startupslovakia.com. S účasťou určite neváhajte, ľutovať rozhodne nebudete! :)

Logo Startup Slovakia

Logo Startup Slovakia

Komentáre

Najnovšie