Prejsť na obsah

Nová sociálna sieť Ello chce byť nový Facebook, bez reklamy

V posledných dňoch rezonuje na všetkých svetových portáloch názov Ello. Ide o novovzniknutú sociálnu sieť, ktorá si berie na mušku hneď od začiatku ten najväčší kaliber – Facebook, keďže jej tvorcovia označujú Ello za anti-Facebook. Ten chce poraziť jeho hlavnou zbraňou, reklamou. Čím ďalej tým viac sú totiž užívatelia najväčšej sociálnej siete sveta zahlcovaní reklamou, ktorá už pomaly ale isto prekračuje hranice únosnosti a presne toto chce Ello zmeniť. Užívateľov nechce zaťažovať žiadnou reklamou o čom píše aj v manifeste na svojej stránke.

Ello asi druhým Facebookom nebude, ale každopádne bude zaujímavé sledovať, koľko z reklamy znechutených užívateľov začne Ello používať. Jedna vec je však zrejmá, Facebook postupne starne a podobným atakom nových projektov bude pravdepodobne čeliť čím ďalej tým viac. Ak by ste Ello chceli vyskúšať aj vy, zaregistrujte sa na stránke https://ello.co/join a následne čakajte na email pozývacím kódom. Momentálne sa však zrejme trošku načakáte, pretože Ello je len vo svojej beta verzii a má aktuálne 31 tisíc testerov, čo je na otestovanie zrejme dostatok, pretože zasielanie pozývacích kódov bolo podľa najnovších správ pozastavené. Tvorcovia tejto jednoduchej, krásnej a bezreklamnej sociálnej siete, ako ju sami nazvali, spravili toto opatrenie zrejme z dôvodu zamedzenia vysokého náporu užívateľov a zaistenia stability sociálnej siete pri jej testovaní. Ak však budete mať šťastie, niektorý z vašich známych už na Ello možno je a tak vám môže poslať pozvánku sám.

Najväčším príjmom sociálnych sietí sú reklamy. Tým sa však Ello chce podľa informácií The Guardian vyhnúť a preto si monetizáciu musí nájsť niekde inde. Podľa prvých informácií chcú tvorcovia Ello zarábať na predaji rôznych rôznych nastavení a možností (fičúr) na stránke, čím by si mohli ľudia upraviť a personalizovať svoje stránky presne podľa svojho gusta. Či toto bude stačiť je otázne a zaujíma to zrejme aj investorov, ktorí do Ello dali zatiaľ takmer pol milióna dolárov. Ello je zaujímavé, nebude asi druhým Facebookom, ale môže byť presne tým, čo mnohým používateľom Facebooku chýba a my veríme, že o ňom budeme ešte počuť :)

ello invites

Komentáre

Najnovšie