Prejsť na obsah

Nová Nokia 3310 je na svete, bez dobitia vydrží aj mesiac

Od uvedenia na trh v septembri 2000 sa z legendárnej Nokie 3310 predalo po celom svete neuveriteľných 126 miliónov kusov. Teraz sa chce táto ikona mobilných telefónov pokúsiť o veľký návrat s novou verziou.

Vďaka spoločnosti HMD, ktorá vlastní práva na mobilné telefóny Nokia si budeme môcť už o pár mesiacov zahrať hadíka na telefóne, ktorý sa vo veľkej miere podobá svojmu populárnemu predchodcovi, ktorý prišiel na trh už pred takmer 17 rokmi. Nová Nokia 3310 má však samozrejme úplne iný softvér Series 30+, 2,4 palcový QVGA farebný displej a dvojmegapixelový foťák a slot na microSD karty. Nič z toho by ste v prvej verzii určite nenašli.

Na dnešnú dobu má nová Nokia 3310 úplne základné vybavenie, no jej poslaním určite nie je konkurovať iPhonu. Ako uvádza portál The Verge, oproti pôvodnej Nokii 3310 je novinka menšia, tenšia aj ľahšia. Okrem tradičnej modrej farby krytu prinesie kryty aj šedé, žlté a červené. A ako sme už spomínali, už len z nostalgie nemôže v novinke chýbať ani moderná verzia hry Hadík. Prehliadač Opera Mini bude vhodný na bežné surfovanie na webe.

nokia 3310 nova stara

Nič z funkcionalít novej Nokie 3310 však nie je takým triumfom, ako výdrž batérie. V režime standby vydrží na jedno nabitie až 31 dní, čo je pre majiteľov moderných smartfónov niečo nepredstaviteľné. Pri telefonovaní je výdrž novinky 22 hodín. To sú skvelé parametre, ale treba si uvedomiť, že na Nokii 3310 budete asi ťažko míňať batériu na Snapchate alebo Facebooku :) Začiatok predaja je naplánovaný na druhý kvartál tohto roka a cena bude prijateľných 49 eur. A zrejme množstvo nových majiteľov bude používať Nokiu 3310 ako zálohu pre prípad vybitia smartfónu. Tak čo, kúpite si ju aj vy?

Foto: Wired, Cnet

Komentáre

Najnovšie