Prejsť na obsah

Najinteligentnejšia prilba na svete získala od ľudí už takmer 2 milióny dolárov!

Na crowdfundingových portáloch ako Indiegogo či Kickstarter je možné nájsť množstvo skvelých nápadov a kampaní. Dnes sa pozrieme na jednu z nich, ktorá mala v pláne vyzbierať od 10 augusta v priebehu dvoch mesiacov 250 tisíc dolárov. Na tom by nebolo nič zvláštne, lenže pár dní po polovici kampane má tento projekt vyzbierané už takmer 2 milióny dolárov, z toho až 800 tisíc dolárov získal už v prvý deň kampane a do konca mu ostávajú ešte tri týždne. Ide o projekt s názvom SKULLY AR-1 a jedná sa o najinteligentnejšiu motocyklovú prilbu všetkých čias, preto sa tomuto úspechu ani niet čo čudovať!

Za nápadom inteligentnej prilby je kalifornský startup Skully Systems sídliaci v San Franciscu. Jeho šéf Marcus Weller dostal ideu inteligentnej prilby v roku 2013 po nehode na motorke. Okrem toho že prilba bude z kvalitného tvrdého ale za to ľahkého polykarbonátu a bude mať nezahmlievajúci sa priezor so zabudovanou slnečnou clonou, ktorý bude odolný aj voči poškrábaniu, bude mať v sebe zabudovanú širokouhlú kameru, vďaka ktorej budete mať prehľad o všetkom, čo sa deje za vami, keďže obraz z tejto kamery sa bude premietať na priehľadný head-up displej, umiestnený v pravom dolnom rohu prilby. Okrem obrazu z kamery, môžete na head-up displeji vidieť aj vašu aktuálnu rýchlosť a navigáciu vďaka zabudovanému GPS modulu. Navigáciu si môžete pustiť aj do zabudovaných slúchadiel.

Čo by to bolo za inteligentnú prilbu, keby sa v dobe internetu nedala pripojiť na internet a preto sa v spolupráci s vaším smartfónom môžete priamo z prilby aj pripojiť na internet. Zabudované bluetooth rozhranie a hands-free volania so zobrazením volajúceho na head-up displeji je samozrejmosťou. Taktiež si môžete zo smartfónu prehrávať priamo v prilbe vašu obľúbenú hudbu. To všetko je zavŕšené vnútrom tvarovaným 3D laserom, takže o komfort v tejto technológiami nabitej prilbe sa obávať nemusíte. Pozrite sa sami, čo všetko SKULLY AR-1 dokáže!

Na výber sú veľkosti od S až po XXL a dve farebné vyhotovenia, čierna matná a biela lesklá. Prvé kusy by mali byť k svojim majiteľom dodané v máji 2015, takže budúce leto už možno stretnete motorkárov s týmito dokonalými prilbami na hlavách. Pre Američanov je cena prilby 1399 dolárov, pre zvyšok sveta je to 1499 dolárov vrátane dodania. Motorkári, kúpili by ste si túto prilbu? A ak ste nemotorkári, nemáte po tom čo ste práve videli chuť začať? :)

skully tech specs

Komentáre

Najnovšie