Prejsť na obsah

Na Slovensko prichádza nový podnikateľský inkubátor, bude na akademickej pôde

Včera sa v Bratislave uskutočnil prvý slovensko-švédsky inovačný seminár. Stretli sa na ňom predstavitelia Slovenskej republiky a Švédska, aby jednali o spolupráci v oblasti obchodných inovácií. Seminár bol usporiadaný pri príležitosti návšetvy Oscara Stenströma, štátneho tajomníka švédskeho Ministerstva obchodu a inovácie. Súčasťou semináru bola aj tlačová konferencia, na ktorej hlavný partner seminára spoločnosť Saab predstavila svoj projekt nového podnikateľského inkubátora, ktorý vytvorili v spolupráci s Technickou univerzitou v Košiciach (TUKE) práve na jej pôde.

slovensko svedsky inovacny seminar

„Spolupráca spoločnosti Saab s TUKE predstavuje pilotný projekt v slovenskom akademickom sektore,“ povedal Daniel Boestad, viceprezident pre marketing a obchodný rozvoj skupiny v spoločnosti Saab AB. „Úroveň výnimočných schopností, ktorú preukázala univerzita, na nás zapôsobila. Dúfame, že naša spolupráca prinesie prospech celej košickej oblasti.“ Spoločnosť Saab spolupracuje so švédskym lídrom v podnikateľských inkubátoroch LEAD a aj vďaka tomu dokáže vytvoriť v Košiciach podnikateľský inkubátor, ktorý obstojí aj v globálnom merítku.

Tuke Saab

Nový podnikateľský inkubátor TUKE sa nachádza na pozemku univerzity pod strechou vedeckého parku Technicom. Podnikateľský inkubátor poskytne študentom a iným záujemcom vysoko kvalitné profesionálne poradenstvo, kontakty, infraštruktúru i technológiu, ktoré pomôžu rozvinúť inovatívne nápady a previesť ich na komerčne realizovateľné produkty a služby na regionálnej i celoštátnej úrovni. Ako povedal rektor TUKE Anton Čižmár, čaká ich dlhá cesta, ale niekde začať treba.

Technicom

Cieľom slovensko-švédskeho inovačného semináru bolo zvýrazniť spoluprácu oboch krajín v oblasti inovácií, výskumu a vývoja. Významní zástupcovia verejného i súkromného sektora taktiež jednali o strategických investíciách, uzlovom prístupe a spolupráci medzi verejnými, súkromnými a akademickými záujmami, ako aj o zdieľaní informácií v rámci štátnych stratégií inovácií, výroby i ICT (informačných a komunikačných technológií).

SSIS

Komentáre

Najnovšie