Prejsť na obsah

Na Slovensko prichádza inovatívna banka 21. storočia - startup NUMBER26

Vytáčajú vás predražené bankové služby a pomalé bankové aplikácie? Vytvoriť si bankový účet bez fyzickej návštevy banky vám príde ako hudba vzdialenej budúcnosti? Máme pre vás super správu! Na slovenský bankový trh prichádza berlínsky finančný startup NUMBER26 so svojím bankovým systémom prispôsobeným pre smartfóny.

Startup NUMBER26 prichádza na Slovensko s bankovým účtom, ktorý je špeciálne navrhnutý pre mobilné zariadenia a čo je najlepšie, je dostupný po celej Európe. Ako to celé funguje? Ak sa rozhodnete pre Number26, na vytvorenie účtu nepotrebuje nikam chodiť. Zriadenie konta totiž prebieha prostredníctvom online video chatu, ktorý trvá zhruba 8 minút. Zodpovedáte zopár otázok a preukážete sa dokladom totožnosti. Následne poštou obdržíte debetnú kartu MasterCard, s ktorou je účet prepojený. Tú môžete používať hocikde, či už pri nákupoch alebo na výber peňazí v akomkoľvek bankomate. A čo je úplne najlepšie, bez poplatkov.

K účtu máte prístup prostredníctvom aplikácie, ktorá je dostupná pre všetky počítačové operačné systémy a mobilné systémy Android a iOS. O bezpečnosť svojich financií sa nemusíte báť, nakoľko každý účet je zaistený za podmienok platných v rámci nemeckého fondu poistenia vkladov.

collagemobilejpg

Čím je však táto služba jedinečná? Odteraz máte každú transakciu pod kontrolou. Akonáhle kartu použijete, transakcia sa v aplikácií zobrazí okamžite, teda v reálnom čase. O každej transakcií ste zároveň okamžite informovaní správou a tak máte svoj peňažný zostatok neustále pod kontrolou. Stratili ste kartu, prípadne ju neviete nájsť? Žiaden problém, kartu jednoducho zablokujete, prostredníctvom aplikácie. Ak ju nakoniec nájdete, pohodlne ju môžete rovnakým spôsobom odblokovať. Ďalšou zaujímavosťou je možnosť zablokovať výbery z bankomatov na určité časové obdobie. V aplikácii nájdete aj veľa užitočných nástrojov, napríklad môžete jednoducho sledovať, koľko peňazí priemerne miniete v reštauráciách alebo na oblečenie.

founders_maximilian_valentin_11

NUMBER26 je berlínský startup založený dvojicou  Valentinom Stalfom a Maximilianom Tayenthalom. Za 10 mesiacov od založenia  sa im podarilo získať vyše 80 tisíc zákazníkov. Popri projekte vytvoriť bankovníctvo bez hraníc vyvíja spoločnosť postupy na zjednodušenie správy osobných financií. Number26 bude zatiaľ dostupný vo Francúzsku, Grécku, Írsku, Taliansku, Španielsku a na Slovensku. „Trhy, na ktoré práve vstupujeme, predstavujú dokonalé príklady finančného prostredia s nedobrými skúsenosťami klientov a s predraženými retailovými bankovými službami. Tieto krajiny preto stoja na začiatku nášho úsilia vybudovať prvú skutočne paneurópsku banku,“ hovorí jeden zo zakladateľov, Maximilian Tayenthal.

Účet si môžeš vytvoriť už teraz, na webovej stránke https://number26.eu/sk/

Komentáre

Najnovšie