Prejsť na obsah

Mladí európski podnikatelia v Bratislave alebo ako dopadol Smart Campus 2014

Stuttgart je mesto, ktoré je známe hlavne vďaka automobilke Porsche, ktorá tu má svoje sídlo. Po tohtoročnom Smart Campus 2014, ktorý sa uskutočnil v Starej Tržnici však už bude možno známe aj vďaka niektorému z troch stuttgartských startupov, ktoré postúpili až do samotného finále. Celkovo sa ich na tomto podujatí zúčastnilo zo Stuttgartu až 5 a boli bezpochyby veľkým prekvapením, keďže išlo o študentské projekty, avšak s vysokým potenciálom a dobrou myšlienkou a vizitka, že sa 3 z 5 dostali do finále je viac ako skvelá.

Aj Slovensko malo svoje zastúpenie na Smart Campus 2014, do finále sa dostal startup Street Lighting 2.0, ktorý sa stal aj víťazom regionálneho finále v Decembri 2013 na Smart Demo Day v bratislavskom Connecte. Ide o systém inteligentného osvetlenia založeného na senzoroch a LED osvetlení, čoho výsledkom má byť výrazné šetrenie elektriny.

Street Lighting 2.0

Celkovo sa Smart Campusu 2014 zúčastnilo 37 projektov zo 7 regiónov (6 krajín), z ktorých do finále postupovalo desať najlepších. Víťazi sa vyhlasovali v troch kategóriách. Prvá, Most Valuable Investor sa stala korisťou viedenského PYG Pick Your Gear, ktorý je inovatívnym distribútorom doplnkov na mobily a tablety. Kategóriu Most Valuable Business vyhral jeden zo stuttgartských startupov, konkrétne ThisCover, ktorý  ľuďom približuje umelecké diela a historické pamiatky, o ktorých doteraz možno ani netušili že sa v ich meste nachádzajú.

Unimug

Víťazom hlavnej kategórie Best Business Idea sa stal startup UniMug, samozrejme odkiaľ, keď nie zo Štuttgartu:) Ide o inteligentný hrnček, ktorým vďaka čipu, ktorý má v sebe zabudovaný, dokážete v budúcnosti zaplatiť za kávu napríklad aj vtedy, keď zrovna nebudete mať pri sebe drobné. Nám už len zostáva dúfať, že podobné inovatívne podnikateľské festivaly uvidíme v Bratislave a na Slovensku častejšie!

Smart Campus 2014

Komentáre

Najnovšie