Bohatí ľudia robia veci inak. A preto práve sú bohatí a odlišujú sa od obyčajných ľudí. Okrem toho však aj inak vychovávajú svoje deti.
Steve Siebold je milionár a okrem iného aj autor zaujímavej knihy „How Rich People Think“ alebo „Ako myslia bohatí„. V tejto knihe zhrnul fakty, ktoré zistil pri rozhovoroch s 1200 bohatými ľuďmi. Podľa Siebolda majú bohatí ľudia niekoľko spoločných vlastností. Radi sa sami vzdelávajú, vyhýbajú sa nostalgii a taktiež majú tendenciu k sebectvu.
Okrem toho však Siebold priniesol aj zaujímavé zistenie, že bohatí rodičia učia svoje deti niečo, čo bežní rodičia nie. Zatiaľ čo obyčajní ľudia učia svoje deti prežiť, bohatí učia svoje potomstvo byť bohatými. Siebold vo svojej knihe píše, že priemerní ľudia sa učia z generácie na generáciu prežívať v určitom obmedzenom myslení. Preto sú takéto rodiny na rovnakej finančnej úrovni aj stovky rokov.
Na druhej strane, bohatí ľudia učia svoje deti múdre zvyky s peniazmi a zároveň im ukazujú, že je to v poriadku, chcieť byť bohatým a zároveň, že bohatstvo je tu pre všetkých, ktorí dokážu myslieť vo veľkom. Zatiaľ čo masy sa snažia zostať v bezpečnej komfortnej zóne a vyhnúť sa bolesti, tí úspešní žijú vo veľkom a učia to aj svoje deti, píše Siebold pre Huffington Post. Pre nich je život hra a chcú, aby si ich deti v tom z nich brali príklad.
Podľa Siebolda je spôsob, akým učia bohatí rodičia svoje deti k bohatstvu vynikajúci. „Učia svoje deti ako zarábať riešením problémov a zlepšovať tak kvalitu života iných. Toto je cesta, ako sa deti učia pozerať na peniaze pozitívne a vďaka ktorej ich budú brať ako silnejší prostriedok ako zbraň. Deti bohatých rodičov začnú brať peniaze ako svojho priateľa, zatiaľ čo rodičia bežných rodičov ako svojho nepriateľa„, dodáva Siebold.
Za tieto názory Siebold samozrejme zožal aj množstvo negatívnych reakcií, v ktorých ľudia tvrdili, že podporuje ideu elitárstva. S tým však Steve Siebold samozrejme nesúhlasí. Ako dodáva, ľudia tvrdia, že rodičia učia svoje deti myslieť skromne preto, lebo sú chudobní. To však podľa neho nie je pravda. Rodičia podľa neho totiž len učia svoje deti vidieť svet očami objektívnej reality – aká spoločnosť skutočne je. Samozrejme tieto názory sa nedajú použiť plošne na všetkých ľudí. Taktiež nie každý milionár je rovnaký. Avšak je zaujímavé sa nad tým zamyslieť, poprípade si prečítať Sieboldovu knihu. A taktiež je určite skvelé viesť svoje deti k neobmedzenému mysleniu, ktoré v dospelosti budú môcť zúročiť vo svoj prospech :)