Prejsť na obsah

Matovič kritizuje prezidentkino veto pri dani na eustream

Unsplash

Sedemdesiat percentné zdanenie je podľa ministra financií spravodlivé a mali by sme ho proti eustreamu aplikovať.

BRATISLAVA 19. januára (SITA) – Veto prezidentky na dodatočné zdanenie eustreamu sa nepáči Igorovi Matovičovi.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Podľa jeho slov chráni prezidentka Zuzana Čaputová  vetom zákona o dani z osobitnej stavby využívanej na prepravu plynu biznis bohatých finančných skupín.

„Ja som bol veľmi prekvapený, že pani prezidentka zneužíva svoju pozíciu na to, aby chránila biznis obrovských a mimoriadne bohatých finančných skupín," vyhlásil na štvrtkovej tlačovej besede.

Podľa exministra financií išlo o zdrojový zákon, ktorý mal zabezpečiť finančné prostriedky na pomoc s drahými energiami. „Čí záujem chráni?" pýtal sa ďalej Matovič.

On osobne by bol rád, keby sa v parlamentne podarilo veto prezidentky prelomiť a zákon bol opätovne schválený. „Je to spravodlivý zákon," odkázal hlave štátu.

Predseda OĽaNO by zároveň uvítal aj vyššie zdanenie ruskej ropy. Kým v Maďarsku zdaňujú nezaslúžený zisk zo spravovania ruskej ropy 95 %, u nás to pôvodne malo byť 70 %, na podnet strany Sloboda a Solidarita prišlo k poklesu na 55 %.

„Ja si myslím, že je spravodlivé minimálne tých 70 % a mali by sme v tomto prípade sledovať verejný záujem Slovenskej republiky," uzavrel.

💡
Matoviča prekvapilo, že prezidentka vetovala zdanenie spoločnosti eustream.

Komentáre

Najnovšie