Prejsť na obsah

Máme tu ďalší návrh zákazu predaja v nedeľu. Ku kritike sa pridáva aj SaS

Unsplash

Podľa Jána Oravca chce poslanec Čepček obmedzovať slobodu ľudí v tom, ako budú tráviť svoj voľný čas.

BRATISLAVA 10. januára (SITA) – Len nedávno sa opäť vynoril návrh na zákaz predaja v nedeľu. Tentoraz ho do parlamentu predložil nezaradený poslanec Martin Čepček. Reakcia na seba nenechala dlho čakať.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Podľa tímlídra strany Sloboda a Solidarita (SaS) pre hospodárstvo a poslanca NR SR Jána Oravca ide o negatívnu kombináciu vplyvu na podnikateľov, ale aj na spotrebiteľov.

Okrem toho sa to deje krátko po tom, čo poslanci koalície spolu so Smerom schválili zvýšenie príplatkov za prácu cez víkendy a v noci. Informoval o tom v tlačovej správe hovorca SaS Ondrej Šprlák.

„Poslanec Čepček chce svojim návrhom obmedziť ľudí slobodne sa rozhodnúť, kedy môžu ísť do obchodu. Zároveň im chce absurdne v súlade so svojim ideologickým presvedčením prikázať, čo a kedy majú robiť namiesto toho, aby im reálne v aktuálnej ťažkej dobe pomáhal. Výsledkom bude, že mnohé rodiny budú mať problém s nákupom, keďže nie každý to stihne cez týždeň či v sobotu, keď budú predajne preplnené,“ vysvetlil Ján Oravec.

Niektoré predavačky podľa SaS prácu v noci vyhľadávajú, nakoľko za ňu dostanú vyššie príplatky a cez deň sa môžu venovať rodine.

„Ak sa predaj zakáže, zarobia menej, čo ich vzhľadom na infláciu nepríjemne zabolí,“ poznamenal tímlíder SaS pre verejné financie a poslanec NR SR Marián Viskupič. Podľa tímlídra SaS je celý nápad absurdný.

A dodal, že nerozumie, prečo by mali prikazovať, zakazovať a rozhodovať za občanov. Posledné slovo by mal mať obchodník, ktorý sa rozhodne, či bude mať otvorené a na zamestnancoch, ktorým by odpracované dni navyše chýbali vo výplate.

💡
Návrh na zákaz nedeľného predaja spôsobí podľa SaS množstvo problémov.

Komentáre

Najnovšie