Prejsť na obsah

Aktualizované: 7 slovenských startupov na Demo Day v pražskej Wayre

Je to neuveriteľné, ale ani 7 slovenských startupov z 8 účastníkov akcelerátora Wayra neprilákalo slovenské médiá na prvý Demo Day tohto najmladšieho pražského akcelerátora a tak vám z tohto podujatia budeme prinášať aktuálne informácie ako jediné slovenské médium.

Dnes, 6.2.2014 je veľkým dňom pre 8 startupov, ktoré končia svoje pôsobenie v pražskej Wayre. Ich 7 mesačné pôsobenie je zakončené dnešným Demo Day, ktorého by sa mali zúčastniť aj desiatky potenciálnych investorov. Z počiatočných 10 startupov dnes maturuje finálna osmička, ktorá sa skladá zo 7 slovenských a jedného českého startupu.

Poobede sa odohrala tlačová konferencia, kde bola oznámená prvá externá investícia pre jeden zo zúčastnených startupov, konkrétne slovenské Data Molino, ktoré od slovenského Fondu inovácií a technológií získalo investíciu vo výške 500 000€. Ide vôbec o prvú investíciu tohto fondu. 300 000€ z tejto sumy dostane určite a zvyšných 200 000€ podľa vopred dohodnutých podmienok. Data Molino sa podľa svojho šéfa Andreja Glezla vyvinulo vďaka Wayre z projektu na serióznu spoločnosť o čom svedčí aj zvýšenie počtu zamestnancov z pôvodných 6 na terajších 16.

Šéfka pražskej Wayry Jarmila Plachá na záver konferencie dodala, že vyberajú startupy podľa ich kvality a potenciálu bez ohľadu na krajinu z ktorej startup je, takže fakt, že 7 z 8 zúčastnených je zo Slovenska, je zrejme naozaj náhoda. Pre nás však skvelá náhoda:)

Okrem Data Molina so CEO Andrejom Glezlom sa na večernom Deme na Václaváku predstavia zo slovenské startupy Networker so CEO Tomášom Baníkom, WOPPA so CEO Andrejkou Kováčovou, Remote Assistant so CEO Tomáš Staník, LionExpo so CEO Martinom Smolkom, Trashout so CEO Jozefom Vodičkom, Mapilary so CEO Richardom Mravom na záver jediný český startup Big Launch so CEO Janom Husákom. Všetkým zúčastneným budeme držať palce pri dnešných 5 minutových pitchoch a veríme, že slovenská vlajka bude na pražskom Václaváku viať aj naďalej.

Viac o možnostiach prihlásenia sa do druhého kola akceleračného programu Wayry nájdete v našom nedávnom článku. Celý Demo Day môžete sledovať aj online na http://www.wayra.tv/streaming/. Najnovšie informácie však nájdete samozrejme aj na Startupers.sk:) Keep tuned!

Aktualizované

Veríme, že ste si užili live prenos z prvého Demo Day v pražskej Wayre. Ak nie, máme pre vás dobrú správu, že všetky startupy prežili svoje pitche aj následné otázky z publika a úspešne ukončili svoje pôsobenie v tomto akcelerátore. Bolo vidno, že všetci zúčastnení si dali v príprave na dnešný večer poriadne záležať.

Cenu za najlepší pitch vo forme mesačného predĺženia pobytu vo Wayre získal v hlasovaní cez Sli.do slovenský startup Data Molino (ktorý aj na StartupAwards2013 získal cenu publika, klobúk dole Andrej Glezl), ktorý v súvislosti s financovaním od Fondu inovácií a technológií spomína na svojej stránke už aj samotný TechCrunch, čo svedčí o významnej udalosti ako pre tento startup, tak aj pre celú slovenskú startupovú scénu.

Ďakujeme za pozornosť, sme radi, že ste nás ako jediné slovenské médium na tomto evente sledovali. Fotky z dnešného Demo Day, ako aj ďalšie informácie o slovenských startupoch, ktoré absolvovali prvé kolo Wayry v Prahe nájdete len na Startupers.sk už čoskoro!:)

Wayra Demo Day

Wayra Demo Day

Komentáre

Najnovšie