Prejsť na obsah

Najväčší a najznámejší crowdfundingový portál Kickstarter úspešne dovŕšil métu 1 miliardy dolárov, ktorú od ľudí vybral za svoju necelú 5 ročnú existenciu. Celkovo za túto dobu bolo na Kickstarter pridaných 136 402 projektov, z ktorých svoj cieľ dosiahlo 57 537 projektov, čo je zhruba úspešnosť 43,56%. Celkovo na projekty prispelo 5 755 966 ľudí, z toho až 1 705 453 viac krát. Celkovo bolo cez Kickstarter uskutočnených 13 917 358 príspevkov. Tento portál je však v neposlednom rade aj skvelým marketingovým prostriedkom, vďaka ktorému sa dá projekt skvele zviditeľniť. O tom svedčia aj portály, ktoré sa špecializujú len na mapovanie a informovanie o zaujímavých projektoch pridaných na crowdfundingové portály.

Zo spomínanej miliardy dolárov bolo okolo 118 miliónov vrátených ich prispievateľom, pretože tieto kampane nedosiahli svoj vopred stanovený cieľ. O tom, že je Kickstarter úspešný svedčí fakt, že z ukončených kampaní s dosiahnutým cieľom si berie 5%, čo znamená, že za necelých 5 rokov dostal vďaka kampaniam viac ako 43 miliónov dolárov.

Kickstarter, za ktorým stojí trojica Charles Adler (v októbri 2013 sme s ním mali tú česť na Pioneers Festival 2013 vo Viedni), Perry Chen a Yancey Strickler, zamestnáva momentálne 78 ľudí. Kancelárie má v Greenpoint, v New Yorskom Brooklyne. Stále meniace sa čísla si môžete pozrieť v štatistikách Kickstarteru https://www.kickstarter.com/help/stats. Pri príležitosti dovŕšenia miliardovej méty vydal Kickstarter aj zaujímavú infografiku https://www.kickstarter.com/1billion. Okrem toho je dôležité aj pripomenúť, že svoj Kickstarter máme aj na Slovensku, volá sa Ideasstarter.com.

Komentáre

Najnovšie