Prejsť na obsah

Chcete si komfortne oddýchnuť v prírode ďaleko od civilizácie? Startup Getaway sa o to postará!

Prázdniny by mali byť hlavne o oddychu, avšak ľudia sa mnohokrát stresujú s výberom dovolenky, ktorá aj tak nakoniec nemusí byť úplne podľa ich predstáv. Často ľudia ani nevedia kam by si chceli ísť oddýchnuť, avšak ak sú unavení od každodenného stresu a ruchu, ktorý zažívajú v práci aj mimo nej, tak americký startup Getaway im určite ukáže, ako môže vyzerať dokonalý oddych v prírode ďaleko od civilizácie avšak so všetkým potrebným komfortom.

Startup Getaway vznikol v Innovation Lab Harvardskej univerzity a ponúka možnosť prenájmu malých domčekov v prírode. Založili ho dvaja študenti Harvardskej univerzity, ktorí si dali za cieľ poskytnúť cenovo dostupnú a pohodlnú možnosť stráviť víkend či prázdniny bez neustáleho denného ruchu a diskomfortu. Predstavte si relax v lesoch, ďaleko od civilizácie a stresu. Možno vám to trochu pripomína kempovanie, avšak s dokonalým pohodlím, ako doma.

Startup ponúka k prenájmu 3 domčeky s rozlohou 160 metrov štvorcových. Presná lokalita domčekov je momentálne prísne tajná ale cesta k domčekom trvá od Bostonu približne dve hodiny. „Je to dostatočne ďaleko od civilizácie a rušivých elementov, no zároveň dostatočne blízko na to, aby ste celý voľný čas nestrávili cestovaním“, hovorí jeden zo zakaldateľov Gateway Jon Staff pre Business Insider. Domčeky nie sú zvyčajne obsadené viac ako 2 ľuďmi, no prvý domček, Ovida poskytuje priestor aj pre väčšiu skupinku ľudí. Každý domček je vybavený občerstvením, knihami a spoločenskými hrami. Ak by sa návštevníci chceli počas chladných nocí ohriať, ani to nie je problém. Domček je vybavený ohrievačom, ktorým si ohrejete vodu a vyhrejete aj celú chatku. Solárne panely zase dodávajú elektrinu.

Každý dom má svoje meno. Ako prvý bol postavený Ovida, druhý dom sa volá Lorraine a tretí, najnovší sa volá Clara. Pri jeho tvorbe boli autori inšpirovaní domčekom na strome. Clara poskytuje pohodlie pre 4 ľudí s troma posteľami, vrátane podkrovia. Napriek tomu, že sú domčeky krásne, Jon Staff dúfa, že ich hostia v nich budú tráviť čo najmenej času. A my dúfame, že sa niekto podobným nápadom inšpiruje aj u nás, pretože ľudí, ktorí by ho využili sa nájde určite viac.

Na záver si pozrite interiér týchto krásnych domčekov. My by sme si to tu určite na nejaký čas vyskúšali. A čo vy? :)

getawayget

getaway

in-true-swiss-family-robinson-fashion-the-clara-has-three-distinct-levels

 

Komentáre

Najnovšie