Prejsť na obsah

Finančná správa opäť zasiela daňovníkom predvyplnené tlačivo na daň z áut

Unsplash

Ide už o piaty ročník opatrenia. Daňovníci si tlačivo nájdu v elektronickej schránke.

BRATISLAVA 10.januára (SITA) – Pomoc daňovým poplatníkom. Aj tak sa dá nazvať iniciatíva Finančnej správy. Tá už totiž piaty rok po sebe zaslala daňovníkom elektronicky vygenerované predvyplnené daňové priznania k dani z motorových vozidiel.

💡
Krátke zhrnutie nájdete na konci článku.

Daňovníci ich za zdaňovacie obdobie minulého roka dostali do elektronickej schránky na portáli finančnej správy. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Finančná správa takto rozposlala 189,5 tisíca daňových priznaní k dani z motorových vozidiel za zdaňovacie obdobie minulého roka.

Tlačivo vygenerovala na základe údajov z posledného platného daňového priznania za zdaňovacie obdobie roka 2021 podaného daňovníkom, ktorý je oprávnený komunikovať elektronicky, má na portáli finančnej správy aktívnu elektronickú schránku a zároveň podal daňové priznanie za zdaňovacie obdobie roka 2021.

Daňové priznanie si musí daňovník skontrolovať a doplniť si aktuálne údaje pre nové zdaňovacie obdobie minulého roka.

Pomôckou pre kontrolu a doplnenie údajov je podľa hovorkyne finančnej správy návod uverejnený v obsahu správy, ktorý daňovníkovi zaslala spolu s vygenerovaným daňovým priznaním.

💡
Finančná správa zaslala daňovníkom predvyplnené daňové priznania k dani z motorových vozidiel.

Komentáre

Najnovšie