Prejsť na obsah

Festival vedy, technológií a inovácií Be Active 2015 začína už zajtra, zúčastni sa ho aj ty!

Z iniciatívy mladých aktívnych členov združenia SocialUP budete mať možnosť už zajtra v piatok zažiť veľký festival vedy, technológií a inovácií s názvom Be Active 2015. Cieľom festivalu je ukázať mladým ľuďom, že doma je možné tiež všetko, stačí len chcieť a trochu pohnúť rozumom.

Prvý ročník festivalu Be Active sa uskutočnil už minulý rok na jeseň a tento rok prichádza opäť, ešte lepší a opäť s podtitulom od mladých pre mladých. Prvý ročník bol zameraný na osobný rozvoj, možnosti študovania v EÚ a v neposlednom rade na pozitívne myslenie. Tematikou druhého ročníka bude veda, technológie a inovácie, zúčastnia sa ho inšpiratívni spíkri a ako sľubujú samotní organizátori, oproti minulému ročníku to bude celé o level vyššie.

Festival sa začína už zajtra, teda 11. septembra 2015 a potrvá až do soboty 12. septembra 2015. Bude sa odohrávať v Poprade a podľa slov organizátorov pôjde o jedinečnú udalosť. V priestoroch Kina Tatran na Námestí sv. Egídia a v priľahlom stanovom mestečku sa predstavia zvučné mená, (ne)objavení mladí vedci a prihliadnuc k úrovni regionálnych podujatí aj množstvo inovatívnych prvkov. Gro budú tvoriť prednášky inšpiratívnych rečníkov, súčasných i budúcich osobností a bohatý sprievodný program.

„Držíme sa hesla “Be Active”, pretože je to presne to, čo chceme. Aby boli mladí ľudia aktívni, aby sa zapájali, pretože vieme, že aktivita nie je len o jednej oblasti, hovorí organizátor festivalu a predseda OZ SocialUP, Martin Mlynár.

Na festivale sa predstaví napríklad študentská eko-formula Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, vlastnoručne vyrobená študentská bugina z Popradu, ktorá bude v čase festivalu premávať po meste, gondoly letiace do stratosféry, tiež vesmírny skafander, ako aj nové kozmické dáta prvej slovenskej družice “skCUBE”, za ktorými stojí Slovenská organizácia pre vesmírne aktivity (SOSA).

Be Active space

„Festival ako je tento je príležitosťou prezentovať vesmírne aktivity na Slovensku a ukázať mladým ľuďom, že vesmír nie je až také sci-fi, ako sa zdá. Chceme mladým otvoriť oči, nadchnúť ich, hľadať  odborníkov a vytvárať podmienky aj pre tých, ktorí zakotvili niekde v zahraničí a nemajú zatiaľ dôvod vrátiť sa,“ uviedol Michal Vojsovič, sekretár SOSA a tajomník OZ SocialUP.

Prezentovať sa budú ďalšie známe organizácie ako napríklad LEAF, so zameraním na rozvoj talentovanej mládeže a lokálne inštitúcie pracujúce s mladými ľuďmi (Coworkingové centrum Kreativo, K_CORP, GPUK, Pre Mesto o.z). S inšpiratívnymi témami sa naživo predstavíme aj my zo Startupers.sk, konkrétne founder Andrej Mikula a taktiež Miroslav Hajnoš (Európsky Dialóg), Michal Novota (Restartup), Peter Beck (Trenkwalder), Matej Sapák (Eastcubator), Janka Chytráčková, Jaroslav Dodok, Marek Lavčák a ďalší.

Priestor dostane Popradský mládežnícky parlament, zástupcovia vedenia mesta Poprad, ako i komunitné projekty „Vlk, ktorý nikdy nespí“ a „Yellow Bikes“ z Kežmarku. Návštevníci budú môcť okrem prednášok navštíviť aj stanové mestečko a v ňom tzv. Mentoring & Head Hunting participujúcich organizácií, tiež ochutnať mobilnú Rikša Kávu a dobiť sa živou elektronickou muzikou.

“Poprad zažije niečo úplne nové. Zároveň je to úžasná príležitosť pre aktívnych a mladých dobrovoľníkov, ktorí chcú získať nové skúsenosti a zručnosti,“ dodal predseda OZ SocialUP, Martin Mlynár. Festival Be Active 2015 má tiež návštevníkov motivovať k vyššej aktivite, kontinuálnej práci a vzdelanosti. Ako uviedol predseda OZ SocialUP, na vystúpenie z diskrétnej zóny resp. z vlastnej bubliny je už najvyšší čas.

„Žijeme v dobe, v ktorej údajne nie je priestor na realizovanie snov. Avšak budúcnosť je v našich rukách. Slovenskí pedagógovia sa síce už dávno zhodli, že súčasná mládež si vydobyla pozíciu stratenej pózerskej generácie. Našťastie stále existujú mladí ľudia, ktorí dokazujú pravý opak. Aj vďaka nim chceme spoločnou aktivitou šíriť osvetu, vytvárať nové podmienky a napĺňať tak ušľachtilý sen o peknej budúcnosti v krajine, kde sme sa narodili. Festival je kompletne v réžií mladých ľudí a súčasťou toho môžete byť aj vy. To je na tom najkrajšie,“ dodal podpredseda OZ SocialUP, Tom Bugiman.

Viac informácií o festivale nájdete na Facebooku a na webe festivalu. Účasť na festivale je bezplatná! A čo viac, študenti škôl – informujte sa a vedenie vás určite rado uvoľní z vyučovania :) Organizátorom Be Active! 2015 je Občianske združenie SocialUP . Partnermi festivalu sú Mesto Poprad, Pre Mesto o.z., Coworkingové centrum Kreativo, Popradský mládežnícky parlament, LEAF, SOSA, K_CORP, Slovanet, Trenkwalder, OCR Vysoké Tatry – Podhorie, GPUK, STU v Bratislave, Letecká fakulta TUKE, Rada Mládeže Slovenska, Challengest, Café La Fee, Cukráreň Lucia, Groteska Art Caffé, Perkins, Ninja Sushi a ďalší..

Komentáre

Najnovšie