Prejsť na obsah

Facebook spustil funkciu posielania peňazí priateľom cez Messenger!

To o čom sa už zhruba pol roka len pošuškávalo sa stalo naozaj skutočnosťou. Facebook spustil možnosť posielania peňazí priateľom prostredníctvom Messengera, cez ktorý ste doposiaľ mohli posielať len správy, fotky, videá, dokumenty alebo audio súbory. Služba je zadarmo a jediné, čo je potrebné je stlačiť ikonku dolára $ priamo v okne s konkrétnym priateľom v Messengeri. Takto poslané peniaze sa na účte vášho priateľa objavia do 1-3 dní.

 

Keďže používatelia budú vo svojom Facebooku nosiť citlivé údaje, je na mieste otázka bezpečnosti. K tejto službe je možné pridať kontrolný pin kód alebo Touch ID s odtlačkom vášho prsta. Bohužiaľ, novú platobnú funkcionalitu je možné využívať zatiaľ len v USA. Pre používanie novej služby je potrebné pridať buď MasterCard alebo Visa debetnú kartu vydanú americkou bankou. Je otázne, kedy bude možné pridať aj kreditné karty, rovnako ako je otázne, kedy bude možné túto funkciu využívať aj v ďalších krajinách. Služba bude už čoskoro dostupná na systémoch iOS a Android, rovnako ako na desktopoch.

facebook platby

Ako pre portál Recode povedal produktový manažér Facebooku Steve Davis, Facebook sa nebude snažiť touto novou funckionalitou zarábať. Má ísť totiž o zatraktívnenie a ďalšiu zmysluplnú funkciu pre používateľov jeho Messengera. Nový veľký biznis pre najväčšiu sociálnu sieť sveta tu tak hľadať zrejme netreba. Sme zvedaví, kedy si už aj na Slovensku budeme môcť poslať peniaze priamo cez Facebook a ihneď ako sa to dozvieme to zaručene nájdete aj na Startupers.sk! :)

Komentáre

Najnovšie