Prejsť na obsah

Facebook Messenger prichádza so skvelou spoluprácou s gigantom Uber

Uber túži byť všade a pri všetkom. Okrem toho, že expanduje každú chvíľu do nových miest po celom svete, najnovšie zatúžil pomôcť s plánovaním schôdzok prostredníctvom Facebook Messengera. Tieto dve superhodnotné miliardové spoločnosti totiž rozbiehajú zaujímavú spoluprácu.

Facebook Messenger je jedna z najpoužívanejších aplikácií. Okrem širokej ponuky milých stickerov a GIF obrázkov v Messengeri „iba“ diskutujeme. Nebolo by užitočné si počas konverzácie zavolať odvoz, prípadne rezervovať letenku? V súčasnosti musí užívateľ aplikáciu opustiť a otvoriť novú. Vďaka partnerstvu medzi Uberom a Facebook Messengerom si budete môcť odvoz objednať aj prostredníctvom samotnej aplikácie Facebook Messenger.

uber

Facebook Messenger a Uber spolu pracovali vyše tri mesiace na tom, aby aplikáciu Uber vložili do Messengera úplne prirodzeným spôsobom. Ak si robíte plány na neskorý obed, kliknete na adresu a následne na „požiadať o jazdu“. Vložíte svoju cieľovú adresu a vo vašej konverzácií sa zobrazí správa o tom, že ste požiadali o odvoz. Nemusíte teda priateľom vypisovať správy: „Som na ceste“.  Akonáhle o jazdu požiadate, Uber pošle detaily spolujazdcom prostredníctvom Messengeru. Doklady o jazde budú zaslané ako mailom, tak aj do konverzácie. V súčasnosti Uber testuje chatovú komunikáciu ako prípadný helpdesk, napríklad ak zistíte, že ste si v aute niečo zabudli. 

uber

Zaujímavou perličkou je, že žiadosť o jazdu, sledovanie vodiča a platenie môžete uskutočniť v rámci aplikácie Messenger. To znamená, že na jazdu cez Uber nepotrebujete samotnú aplikáciu. Skutočne, aj vytvorenie účtu na jazdu cez Uber zvládnete cez samotný Facebook Messenger. Možnosť si zavolať odvoz cez Messenger budú mať zatiaľ užívatelia v USA, neskôr sa zrejme pridajú ďalšie lokality.

Používanie Uber v rámci Messengera však má svoje obmedzenia, ako píše portál Business Insider. Napríklad UberPool (lacnejšia verzia UberX pozn. red), ktorý predstavuje  50 % jázd v San Franciscu v Messengeri nefunguje. Rovnako donášková služba jedla UberEATS nie je s Messengerom kompatibilná, čo však nám Slovákom až tak veľmi nevadí, nakoľko tieto služby u nás v súčasnosti nie sú dostupné.

Komentáre

Najnovšie