Prejsť na obsah

Príbeh Uberu pozná zrejme asi každý. Je to aplikácia zdieľanej jazdy, pohodlná a praktická. Cestujúci využívajú takúto formu dopravy radšej ako tradičné taxi služby, no poznáte túto appku z pohľadu Uber vodiča?

Vodič Uberu z cestovného, ktoré cestujúci zaplatí, dostane len okolo 70-75% a nemôže sa rozhodnúť, či bude vzdialenosť, ktorú musí prejsť po cestujúceho, pre neho aj rentabilná. Koncom minulého roka však prišla do Bratislavy hlavná konkurenčná platforma Uberu – estónsky startup Taxify. Pre užívateľa je rozhranie aplikácie aj princíp fungovania takmer na nerozoznanie od Uberu. Rozdielom je však vyšší zárobok pre vodiča a nižšia cena pre zákazníka.

Taxify Bratislava

Stratégiou spoločnosti Taxify je neodradiť zákazníkov vysokými násobkami cien počas vyťažených hodín a zároveň zabezpečiť dostatočné množstvo vodičov hlavne znížením poplatku za používanie tejto platformy vodičmi. Preto si vodič s Taxify vie zarobiť v priemere o 10 – 15% viac oproti rovnakým jazdám cez Uber. Inak povedané, vodičovi sa dostane až 85% z ceny zaplatenej cestujúcim.

Výhodou estónskeho startupu Taxify je, že rýchlo reaguje na pridávanie funkcií podľa požiadaviek cestujúcich aj vodičov, takže aj keď aplikácia zatiaľ nie je tak prepracovaná ako Uber (ktorý má zhruba 2 ročný náskok), pripomienky užívateľov sú vysoko cenené a rovnako sa kladie dôraz aj na zákaznícky servis. Spoločnosť Uber to má v oblasti pridávania jednotlivých funkcionalít kvôli svojim veľkým globálnym rozmerom omnoho ťažšie.

Taxify appka

Pre porovnanie – Uber je nadnárodný korporát s viac ako 6000 zamestnancami po celom svete. Tejto americkej spoločnosti sa však rozhodli nastaviť zrkadlo Estónci (ktorí majú na svedomí napríklad aj Skype) a vytvorili Taxify- aplikáciu, ktorá podobne ako Uber spája vodiča s cestujúcim, no výhodnejším spôsobom pre obe strany. Približne 70-členný tím nadšených mladých ľudí takto za 3 roky vytvoril funkčnú a intuitívnu aplikáciu, ktorá spĺňa rovnaký účel ako jej americký konkurent a navyše ponúka lepšie podmienky pre vodiča aj cestujúceho. Výhody Taxify zafungovali hlavne v jeho rodnom Pobaltí, kde dokázal Taxify Uber prevalcovať.

Ak túto aplikáciu ešte nepoznáte, prvú jazdu si môžete vyskúšať zdarma do sumy 5€. Stiahnite si aplikáciu Taxify, zadajte do nej promo kód: STARTUPERS a aplikácia vám oznámi výšku zľavy na nasledujúcu objednávku. My sme s touto appkou veľmi spokojní a myslíme si, že rovnako budete aj vy :)

Komentáre

Najnovšie