Prejsť na obsah

Elon Musk: Nové SUV Tesla Model X bude viac pre ženy

V najbližších mesiacoch sa od spoločnosti Tesla Motors očakáva hlavne jedna vec. Predstavenie najnovšieho elektromobilu s označením Model X, ktoré už niekoľkokrát odložili. Je už však takmer isté, že dlho očakávaná novinka od Tesly, ktorá bude prvým SUV modelom tejto elektroautomobilky, sa predstaví a následne aj začne predávať už v naozaj blízkej dobe. Zakladateľ Elon Musk je však spokojný aj so svojim Modelom S, ktorý dosahuje skvelé predajné výsledky a každý vyrobený kus si ihneď nájde svojho majiteľa.

Ako sa však sám Musk vyjadril, Tesla chce aj s ohľadom na budúcnosť mieriť na oveľa širšie spektrum zákazníkov, o čom svedčí aj zatiaľ najlacnejší Model 3, ktorý má byť predstavený už na budúci rok a ako sme nedávno písali, bude sa vyrábať v dvoch variantách. Oslovenie širšieho spektra si však Musk sľubuje aj od prichádzajúceho Modelu X, ktorý by podľa jeho slov mal vzbudiť väčší záujem okrem milovníkov SUV aj u samotných žien. Ako ďalej povedal Musk pre Washington Post, aktuálny Model S je totižto omnoho viac zameraný na mužov.

Model XTo sa spoločnosť Tesla Motors bude snažiť napraviť aj cenou nového Modelu X, ktorá bude nižšia ako pri Modeli S a mala by sa pohybovať v rozmedzí od 50 do 70 tisíc dolárov. Zatiaľ to vyzerá, že tento plán zaberá presne podľa predpokladov, pretože viac ako polovica predobjednávok na Model X prichádza práve od žien. Práve mnohé zo žien totižto chcú Teslu, ale Model S je pre nich zbytočne športový a tvar sedanu nepraktický.Tvarovo by sa nová Tesla mala podobať nedávno uvedenému BMW X4.

Musk Tesla XNový Model X taktiež zaujme svojimi zadnými dverami otváranými dohora, takže usádzanie dieťaťa do detskej sedačky bude pohodlnejšie a efektnejšie. Mimochodom, do segmentu SUV postupne prichádza stále viac luxusných značiek na čele s Bentley, Lamborghini alebo Jaguarom, preto sa nie je Tesle ani čo čudovať, že do tohto momentálne veľmi obľúbeného segmentu taktiež zavítala. Nikto z nich však nemá v rukách taký tromf ako má Elon Musk, čisto elektrický pohon! :)

Komentáre

Najnovšie