Prejsť na obsah

Elon Musk dnes predstaví novú Teslu Model 3, unikli však už viaceré zaujímavé informácie

Už dnes v noci sa odohrá dlho očakávaná premiéra nového elektromobilu od spoločnosti Tesla Motors s označením Model 3. Ešte pred samotným predstavením však na verejnosť prenikli viaceré zaujímavé informácie o novom modeli.

Jednou z informácií, ktorými sme doteraz disponovali a o ktorých sme vás už taktiež informovali bolo, že nový Model 3 od Tesla Motors by mal mať dojazd na plné nabitie na úrovni 320 kilometrov. Podľa informácií, ktoré priniesol portál Electrek by však táto novinka mala atakovať dojazd až 500 kilometrov na jedno nabitie! Na elektromobil od spoločnosti Elona Muska, ktorého cena by mala začínať na úrovni 35 000 dolárov (s daňovými bonusmi 25 000 dolárov), je to skutočne slušné číslo.

Takýto dojazd by mal prevýšiť ako dojazd základného Modelu S s označením 70D, ktorý je na úrovni necelých 400 kilometrov, tak aj dojazd vrcholného Modelu S P90D s dojazdom okolo 420 kilometrov. 500 kilometrový dojazd by však údajne mal mať Model 3 až vo vyššej výbave s cenovkou okolo 50 000 – 60 000 dolárov. Ďalším údajom, ktorý sa dostal na verejnosť je zrýchlenie nového modelu na úroveň 100 km/h, ktoré by malo podliezť štyri sekundy. N porovnanie, pri Modeli S 70D je to 5,2 sekundy a pri modeli P90D so špeciálnym Ludicrous módom len 2,8 sekundy.

Jedna z možných podôb novej Tesly Model 3

Jedna z možných podôb novej Tesly Model 3

Nový Model 3 bude taktiež obsahovať systém Autopilot, ktorý má väčší Model S k dispozícii od minulého roka. Pri Modeli 3 by sa však mal taktiež objaviť len pri vyšších výbavách so spomínaným 500 kilometrovým dojazdom. Autopilot dokáže elektromobil sám zabrzdiť, zmeniť jazdný pruh alebo varovať pred vozidlom v mŕtvom uhle. Hovorca spoločnosti Tesla Motors odmietol uvedené informácie akokoľvek komentovať. Najväčšou otázkou však aj naďalej zostáva, ako bude nová Tesla Model 3 vyzerať. To sa dozvieme už dnes v noci (okolo 5:00), takže na Startupers.sk nový Model 3 hneď zajtra ráno nájdete :)

Komentáre

Najnovšie