Prejsť na obsah

VIDEO: Drony sa dajú použiť naozaj takmer všade, najnovšie pomáhajú už aj pri rybárčení

Drony sú dnes už pomaly bežnou súčasťou našich životov. Avšak ako sa zdá ich využitie sa postupom času dá nájsť v oblastiach, o ktorých sa pri ich vývoji ani neuvažovalo. Napríklad aj pri takom rybárčení.

Austrálčan Jaiden Maclean ukázal, že ani vo využití dronov sa medze nekladú. Na jeho videu, ktoré vzniklo minulý týždeň na severnom pobreží v austrálskom Novom Južnom Walese, je možné vďaka kamere umiestnenej na drone pozorovať, ako Jaiden ulovil 20 kilového tuniaka, ktorý plával zhruba 350 metrov od pobrežia. Konštatovanie, že ho na takú diaľku ulovil priamo z pláže a nie z člna je zaujímavé a podozrivé, avšak ako je vidno aj na videu, pravdivé. Ulovil ho totiž práve vďaka svojmu dronu.

Dron rybárčenie Jaiden

Na drone mal pripevnené zariadenie, na ktoré tento 26 ročný Austrálčan pripol háčik, následne jeho dron vzlietol, vďaka integrovanej kamere našiel miesto, kde sa zdržiavajú ryby a následne tam háčik spojený s navijákom na 350 metrov vzdialenej udici zhodil. Pomáhal mu pritom ešte jeho 36 ročný kamarát Byron Leal. Jaiden následne video pridal na internet, kde ho okamžite zdieľalo veľké množstvo ľudí a kde aktuálne zažíva veľký úspech nie len u rybárov.

Ako sám Maclean povedal, sám bol šokovaný záujmom ľudí. ‚‚Ľudia z celého sveta sa mi ozývali s podnikateľskými príležitosťami, marketingovými plánmi a rôznymi ďalšími vecami. Ozývajú sa hlavne z USA, Veľkej Británie a Južnej Ameriky, je to šialené“, povedal Jaiden pre The West Australian. Spôsob rybárčenia, ktorý Jaiden odprezentoval prakticky eliminuje rozdiel medzi rybárčením na vode pri pobreží alebo na brehu, pretože aj z brehu môže týmto spôsobom loviť rybár niekoľko stoviek metrov od brehu.

Dron rybárčenie Jaiden Maclean

Ako Maclean tvrdí, celý nápad vznikol pri pive s kamarátmi a nakoniec z toho bolo najlepšie rybárčenie aké kedy zažil a aj celosvetová reklama. Jaiden hovorí, že rybárčiť týmto štýlom by sa dalo aj ďalej od brehu, keďže jeho dron môže byť od neho až 2 kilometre vzdialený, avšak problém je s navijákom, ktorého dĺžka sa štandardne pohybuje len od 300 do 500 metrov. Povolenie na lov týmto štýlom už dostal Jaiden aj od úradov. O týždeň sa chystajú aj s Byronom rybárčiť s dronom a natočiť ďalšie video na Fiji. A ďalším cieľom má byť rybárčenie s dronom z lode, z ktorého určite taktiež vznikne zaujímavý videozáznam :)

Foto: Goldcoastbulletin.com.au

Komentáre

Najnovšie