Prejsť na obsah

Dočkáme sa auta od Apple už v roku 2019? Vyzerá to tak, že áno!

Vyrábajú počítače, hudobné prehrávače, smartfóny či tablety, tak prečo nie aj autá? Len nedávno svetový technologický gigant Apple vydal správu, podľa ktorej sa môžeme tešiť na prvý elektromobil od Apple už o 4 roky!

Podľa prvých správ by však nemalo ísť o autonómne, teda samojazdiace auto. Elektromobil od Apple by mal konkurovať hlavne elektromobilom od Tesly. Ako sa však už dlhšie pošuškáva, spoločnosť Apple údajne vyvíja technológie pre autonómne auto, ktoré by mala v blízkej budúcnosti aj testovať. Apple už údajne kontaktovala asociáciu motorových vozidiel štátu California, aby spolu prediskutovali pravidlá testovania autonómnych vozidiel v štáte.

Návrh elektromobilu Apple s označením Titan

Návrh elektromobilu Apple s označením Titan

V súčasnej dobe existuje 10 spoločností, vrátane firiem ako Tesla, BMW, GoogleMercedes Benz, ktoré majú povolenia na testovanie svojich technológií na verejných priestranstvách. Spustenie výroby od roku 2019 však bude pre spoločnosť Apple ťažkým orieškom. Ako uvádza Wall Street Journal, väčšina automobilových spoločností vlastní továrne, v ktorých svoje autá vyrábajú. Všetky Apple produkty sú však konštruované zmluvnými partnermi. V súčasnosti zatiaľ nie je známe, či Apple našlo takéhoto výrobného partnera aj pre svoje elektromobily.

Na svojom elektromobile však spoločnosť intenzívne pracuje. Ako ďalej uvádza TechInsider, projektu Titan schválila strojnásobenie výrobného tímu, ktorý v súčasnosti tvorí 600 ľudí. Ak Apple vstúpi do biznisu s elektromobilmi, môžeme sa zatiaľ len domnievať, ako na túto informáciu zareaguje samotný trh. Avšak v globálnom merítku má najhodnotnejšia značka sveta fanúšikov viac ako dosť, teda problém s nízkym dopytom by zrejme v Apple nemali mať.

apple palubovka

Líder vo výrobe a vývoji elektromobilov, spoločnosť Tesla plánuje v roku 2017 do predaja nasadiť cenovo zatiaľ najdostupnejší elektromobil s označením Model 3. Jeho cena by sa mala pohybovať na úrovni 35 000 dolárov a auto by malo byť schopné prejsť na jedno nabitie približne 320 kilometrov. V septembri tohto roka už Tesla začala dodávať prvým záujemcom svoj najnovší a dlho očakávaný Model X, ktorý rozšíril ponuku,v ktorej figuroval zatiaľ len známy Model S. Apple však nie je jediná spoločnosť, ktorá sa zaoberá vývojom elektromobilov. Na tento trh by mali už čoskoro vstúpiť aj prémiový výrobcovia luxusných vozidiel ako Audi, BMW alebo Porsche, ktoré len nedávno predstavilo svoj nádherný koncept Mission-E.

Komentáre

Najnovšie