Prejsť na obsah

Ďalšia cestovná kancelária ponúkne služby Slovákom. Svoje brány opäť otvára Čedok

Lietať bude do deviatich destinácií v Stredozemnom mori.

BRATISLAVA 6. decembra (SITA) – Návrat ďalšieho hráča na slovenský trh cestovných kancelárií. Opätovné otvorenie svojich brán na našom trhu od decembra oznámila cestovná kancelária Čedok.

Od letnej sezóny 2023 bude ponúkať odlety z Bratislavy do deviatich prímorských destinácií najmä v Stredomorí. Česká spoločnosť v prvom roku očakáva, že na dovolenku zo Slovenska vycestujú desaťtisíce ľudí.

Čedok v spolupráci s leteckou spoločnosťou Smartwings zabezpečí zájazdy do albánskej Tirany, bulharského Burgasu, na španielsku Malorku alebo grécke ostrovy Rhodos a Kréta.

Do egyptských letovísk Hurghada a Marsa Alam zamieria charterové lety s aerolíniami Air Cairo, do tureckej Antalye s dopravcom Corendon Airline. Čedok bude ponúkať aj zájazdy na pravidelnej linke na na Maltu so spoločnosťou Ryanair.

„Dlhodobo sme zaznamenávali veľký dopyt klientov a predajcov a od budúceho roka chceme tento potenciál čo najviac využiť. Preto od leta 2023 spustíme vlastné charterové lety z Bratislavy a budeme ponúkať zájazdy na niekoľkých existujúcich pravidelných linkách zo slovenského hlavného mesta," uviedol generálny riaditeľ Čedoku Stanislav Zeman.

K leteckým dovolenkám v uvedených destináciách pridajú aj pobyty s vlastnou dopravou, vlakmi a autobusmi, ako aj poznávacie zájazdy.

Návrat na Slovensko po niekoľkých rokoch považuje Zeman za príležitosť nadviazať na tradíciu a históriu Čedoku na slovenskom trhu, kde je z minulosti veľmi dobre známy.

Najstaršia, pôvodne česko-slovenská cestovná kancelária vznikla v roku 1920, v súčasnosti je jednou z najvýznamnejších v Českej republike a je súčasťou najväčšej stredoeurópskej skupiny cestovných kancelárií ITAKA.

„Z nášho hľadiska sa otvárajú k dispozícii pre Slovensko zaujímavé destinácie, ktoré Slováci radi navštevujú. Záujem o cestovanie na Slovensku je citeľný a potvrdila to aj posledná letná sezóna,“ povedal k návratu Čedoku predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Dušan Keketi.

💡
Na slovenský trh sa vracia cestovná kancelária Čedok. Lietať bude najmä do Stredomoria

Komentáre

Najnovšie