Prejsť na obsah

Český podnikateľ John Vanhara predal svoju firmu za desiatky miliónov dolárov

Český podnikateľ John Vanhara sa odsťahoval do USA pred 14 rokmi, aby si splnil svoj americký sen. Okrem toho ho množstvo ľudí pozná aj vďaka jeho blogu podnikanivusa.com. Ako prvú založil za veľkou mlákou spoločnosť  Incparadise.com, ktorá pomáhala so zakladaním spoločností v USA. Ako pre portál Lupa.cz povedal sám Vanhara, Incparadise.com stále zarába peniaze, aj keď je trošku zanedbaná. Zanedbaná je práve z dôvodu, že posledných 7 rokov sa tento brnenský podnikateľ venoval práve svojmu novšiemu startupu s názvom Shipito.

Shipito je expertom na celosvetové zásielky v segmenty B2C, teda zásielok od firiem smerom k ich zákazníkom. Ako ďalej hovorí John Vanhara, po 7 rokoch sa rozhodol predať Shipito, avšak žiadny z doterajších záujemcov mu nebol ochotný dať takú sumu, akú požadoval. Až prišla private equity spoločnosť Tritium Partners, ktorá dala Vanharovi to, čo chcel. Táto spoločnosť navyše nedávno kúpila inú firmu podobnú Shipitu, avšak špecializovanú na B2B zásielky, vďaka čomu akvizícia dáva ešte väčší zmysel. A bol to aj ďalší dôvod, ktorý presvedčil Johna Vanharu k predaju Shipita.

John Vanhara

Cena celej transakcie zverejnená nebola, avšak odhaduje sa na niekoľko desiatok miliónov dolárov. Na svojom blogu včera John Vanhara okrem iného napísal, že nie je človekom pre korporáciu a najradšej má, keď ovláda 100% spoločnosti, čím vysvetlil, prečo predal úplne celú spoločnosť. Ako sa sám Vanhara vyjadril k svojim ďalším plánom, momentálne nechce rozbiehať žiadny nový projekt. Jeho cieľom podľa neho totižto bolo zarobiť dostatočne veľa peňazí na život, čo sa mu podarilo a tak sa teraz plánuje venovať len svojim koníčkom. Johnovi blahoželáme a naozaj odporúčame prečítať si jeho inšpiratívne blogy! :)

Foto: ihned.cz

Komentáre

Najnovšie