Prejsť na obsah

Blog slovenského startupu Cloud Fender obletel celý svet, pozrite si ho aj vy!

Takmer milión pozretí za jediný deň? Tak tomu sa povie husársky kúsok o ktorom sa sníva nejednému portálu. Jednému z najperspektívnejších slovenských startupov súčasnosti Cloud Fender sa to podarilo ich blogom, v ktorom zhrnuli 6 zaujímavých linkov aj s krátkymi popismi, v ktorých s dozviete, čo o vás Google vie. Okrem iných prebral blog chalanov sediacich v The Spot aj známy The Washington Post!

Blog s názvom 6 linkov, ktoré ti ukážu čo všetko o tebe Google vie sa dočkal okrem takmer miliónu pozretí aj 28 tisíc zdieľaní a to všetko len za jeden jediný deň. CEO Cloud Fenderu Ondrej Prostredník povedal: “Blog sme vytvorili na to, aby sme našim potenciálnym zákazníkom priniesli tipy a triky ako efektívne využívať cloudové služby. Zjavne táto téma rezonovala u ľudí a my už sme len sledovali ako nám pribúdajú čísla čítanosti na sociálnych sieťach.  Keď sme blog písali, netušili sme, že bude mať takýto obrovský úspech a svetovú pozornosť. Ale dokazuje to, akú silu majú dnes sociálne médiá v komunikácií”.

My samozrejme Cloud Fenderu taktiež gratulujeme a nižšie si celý blog v angličtine, ktorý sa vyznačuje tým, že je krátky ale výstižný môžete pozrieť. Lepšia reklama pre svoj produkt, akú si vyrobili títo chalani asi ani nemôže byť. Už teraz sa tešíme na váš ďalší počin páni! :)

Want to find out all the things Google knows about you? Here are 6 links that will show you some of the data Google has about you.

1. Find out what Google thinks about you

In order to serve relevant ads, Google collects data about you and creates a profile. You can control and review the information Google has on you here:

http://www.google.com/settings/ads/

Google also has a tool called Google Analytics, that helps publishers see what pages you have viewed on their website, how many times you have visited it, how long did you stay etc. You can opt out if you don’t want this type of data to be collected:

http://tools.google.com/dlpage/gaoptout

2. Find out your location history

If you use Android, your mobile device may be sending your location to Google. You can see your entire location history here:

https://maps.google.com/locationhistory

3. Find out your entire Google Search history

Google saves every single search you have ever done. On top of that, they record every Google ad you have clicked on. This log is available in Google web history controls:

https://www.google.com/history/

4. Get a monthly security and privacy report from Google

Google offers an Account activity page that tells you about all the Google services you are using. You can even enable a monthly report that will be sent to your email:

https://www.google.com/settings/dashboard

5. Find out all the apps and extensions that are accessing your Google data

The Account activity page also offers a list of all the apps that have any type of access to your data. You can see the exact type of permissions granted to the app and revoke access to your data here:

https://security.google.com/settings/security/permissions

6. Export all of your data out of Google

Google lets you export all your data: bookmarks, emails, contacts, drive files, profile info, your youtube videos, photos and more here:

https://www.google.com/takeout

BONUS

Google also keeps a history of your YouTube searches. You can find it here:

https://www.youtube.com/feed/history/search_history

Originálny blog Cloud Fenderu nájdete na: http://blog.cloudfender.com/post/102607665327/6-links-that-will-show-you-what-google-knows-about-you

Komentáre

Najnovšie