Prejsť na obsah

Audi predstavilo novinku - elektrický samonabíjací longboard ukrytý v zadnom nárazníku

Tento týždeň sa v čínskom Pekingu odohráva najväčší ázijský autosalón, kde značky predstavujú nové modely určené hlavne práve pre ázijský trh. Medzi množstvom najrôznejších modelov sa blysla aj značka Audi. Avšak inak, ako by možno niektorí očakávali.

Audi v rámci svojho konceptu prepojenej mobility predstavilo model Q3. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby táto Q3 nemala v zadnom nárazníku ukryté prekvapenie. Ide o elektrický longboard, ktorý sa sám automaticky nabíja počas toho, ako je uložený v zadnom nárazníku. To však nie je všetko. Navigačný systém v aute totiž sám vypočíta, či je výhodnejšie na cestu do finálnej destinácie použiť auto alebo samotný longboard. Ak vyberie longboard, tak samozrejme aj nájde miesto na zaparkovanie auta.

Audi connected mobility concept

Poďme sa však pozrieť bližšie na samotný longboard. Ako uvádza The Verge, tento dizajnérsky kúsok je vyrobený z hliníka a karbónových vlákien a môže byť použitý v jednom z troch módov. Prvým je klasický longboard. Ak chcete viac istoty pri jazde, môžete si zdvihnúť riadidlá a máte kolobežku. Tretí mód je však najzaujímavejší. Ak máte náklad, ktorý sa vám nechce niesť, môžete ho položiť na longboard, ktorý vás aj s nákladom bude nasledovať. To je možné vďaka spárovaniu longboardu so smartfónom alebo inteligentnými hodinkami.

longboard Audi

Dojazd longboardu je niečo cez 11 kilometrov na jedno nabitie a maximálna rýchlosť sa približuje k 30 km/h, čo je na takúto longboard kolobežku naozaj celkom slušné. Cena a ani to, kedy a či sa Audi vybavené longboardom naozaj začne predávať zatiaľ známe nie sú. Koncept prepojenej mobility dáva absolútny zmysel, čo si Audi zjavne svojimi viacúčelovými technológiami uvedomuje. Inteligentná navigácia, ktorá sama zistí, či sa vám oplatí ísť autom alebo samonabíjacím elektrickým longboardom schovaným v zadnom nárazníku a ešte vám k tomu aj nájde miesto na zaparkovanie. My sme za, a čo vy? :)

Komentáre

Najnovšie