Prejsť na obsah

Audi čoskoro predstaví elektrického konkurenta pre Teslu so štvorkolkou a podobným dojazdom

Spoločnosť Tesla Motors je najznámejším výrobcom elektromobilov na svete. Elon Musk má od začiatku svoj jasný cieľ, ktorým je výroba elektromobilov, preto sa nad klasickým pohonom fosílnymi palivami ani nezamýšľa.

To však neplatí naopak. V posledných rokoch sa totižto čím ďalej tým viac tradičných automobiliek zameriava na vývoj hybridných alebo elektrických pohonov, ktoré by mohli zužitkovať vo svojich modeloch. Výnimkou nie je ani známa značka z nemeckého Ingolstadtu Audi. Podľa najnovších informácií Audi predstaví na blížiacom sa autosalóne vo Frankfurte čisto elektrického konkurenta pre Tesla Motors. Malo by ísť o crossover s označením Audi E-tron Quattro.

Audi E-tron Quattro concept

Tento elektromobil bude okrem iného Tesle konkurovať aj v dojazde, ktorý by sa mal pohybovať na úrovni 500 kilometrov na jedno nabitie. Tesla v závislosti od konkrétneho modelu dokáže na jedno nabitie prejsť od 420 do 530 kilometrov. E-tron Quattro bude mať tri elektromotory a pohyblivé prvky v prednej, bočnej aj zadnej časti auta, ktoré dokážu upravovať aerodynamiku tak, aby malo auto čo najväčší dojazd.

Z E-tronu by Audi malo čerpať aj vo svojom pripravovanom elektrickom SUV, ktoré by malo prísť na trh v roku 2018. Bližšie informácie o tomto pripravovanom SUV zatiaľ známe nie sú, rovnako ako to, či zostane zachovaný podobný dojazd na úrovni 500 kilometrov. Čoskoro by však na trh malo doraziť Audi Q6, ktoré by malo byť konkurentom Mercedesu GLE a BMW X6 a práve na základe tohto auta by malo byť nové elektrické SUV od Audi postavené. Malo by teda ísť prakticky o elektrickú verziu Audi Q6.

Audi E-tron Quattro concept interiér

Podľa najnovších informácií, ktoré priniesol Bloomberg sa povráva, že Elon Musk plánuje predať 2,7 milióna akcií, aby nabral dostatočne veľa financií pred začiatkom doručovania nového Modelu X prvým majiteľom. Elon Musk by sa však mal mať na pozore, pretože konkurencia nespí a zdá sa, že si taktiež brúsi zuby na oblasť elektromobilov, ktorej doteraz jasne kraľuje Elon Musk a jeho Tesla Motors.

Komentáre

Najnovšie