Prejsť na obsah
AppleWWDC

Apple dnes predstaví novú hudobnú streamovaciu službu, bude aj na Androide

Spotify, Deezer, Tidal, Pandora a ďalšie služby na streamovanie hudby by mali už dnes dostať ďalšieho konkurenta a to nie hocijakého. Na dnešnej WWDC konferencii od Apple, má totižto táto jabĺčková spoločnosť predstaviť okrem nového operačného systému iOS9 práve aj svoju novú streamovaciu službu. Povedal včera na hudobnej konferencii v Cannes šéf Sony Music Doug Morris. Nová hudobná streamovacia služba od Applu, ktorej názov zatiaľ nie je známy, by mala stáť 10 dolárov mesačne a free verziu s reklamami, ako má napríklad Spotify, by obsahovať nemala.

Práve Spotify bude najväčším súperom Applu, keďže Spotify používa až 80% poslucháčov hudby zo streamovacích služieb. Aj napriek tejto skutočnosti a novinkám, ktoré Spotify neustále prináša, je stále stratové. Ako píše portál The Verge, Apple musí ešte uzavrieť dohody s tromi najväčšími hudobnými vydavateľstvami sveta – Sony Music Entertainment, Universal Music Group a Warner Music Group.

Výhodou Applu je možné spojenie novej služby aj s iTunes a jeho existujúcimi používateľmi. Apple však vie, že jeho nová služba musí byť dostupná pre čo najviac ľudí a preto bude nové hudobná služba dostupná aj pre používateľov androidových zariadení. V raste tejto novinky od Applu by mal pomôcť aj spevák Drake, ktorý by sa mal stať jej tvárou. Konferencia WWDC sa uskutoční už dnes o 19:00 nášho času v Moscone center v San Franciscu. Livestream si môžete pozrieť na http://www.apple.com/live/.

wwdc

Komentáre

Najnovšie