Prejsť na obsah

Anonymné chatovacie appky letia svetom, nevieš kto ti píše

V poslednom čase sa toho o chatovacích aplikáciách popísalo až až. Vďačíme za to hlavne WhatsAppu, o ktorom sa toho taktiež popísalo dosť a už ho zrejme poznajú aj ľudia, čo ani nevlastnia smartfóny. To všetko bez toho, aby dal WhatsApp na marketing čo i len jeden dolár. Oblasť chatovacích aplikácií však so sebou prináša taktiež neustále inovácie, ktoré sa v poslednej dobe týkajú hlavne anonymity a ochrany súkromia.

Prvým príkladom je aplikácia Secret, ktorá má len 3 mesiace a už získala pri valuácii 50 miliónov dolárov investíciu vo výške 10 miliónov dolárov v seed investičnom kole vedenom Google Ventures. Celé to stojí na princípe posielania anonymných správ ľuďom z vašich kontaktov, ktorí absolútne netušia, kto im túto správu poslal. Ako málo stačí tomu Silicon Valley. Ako uviedol portál TechCrunch, za aplikáciou stoja David Byttow a Chrys Bader, ktorí hovoria, že ľudia môžu byť konečne sami sebou bez hroziacich následkov. Či to bez následkov bude aj v realite je však otázne.

Konkurent Secretu aplikácia s názvom Whisper funguje už necelé dva roky a preto investícia 30 miliónov dolárov pri valuácií 200 miliónov dolárov už nie je takým prekvapením. Ako uviedol portál Re/Code, investície sa zúčastnili aj Sequoia Capital a čínsky Tencent, ktorý prevádzkuje konkurenta WhatsAppu, aplikáciu WeChat obľúbenú hlavne v Číne.

Celkový objem investícií Whisperu je tak už na úrovni 54 miliónov dolárov. Táto aplikácia je populárna vo vysokoškolských campusoch a mesačne dosahuje viac ako 3 miliardy pageviews. Trendy sa ako vidíte nevyhýbajú ani chatovacím appkám, čo bude po anonymite ďalším trhákom v tejto oblasti uvidíme zrejme už čoskoro:)

Startupnews.cz, Startupnews.cz

Komentáre

Najnovšie