Prejsť na obsah

AKTUÁLNE: Slovenský startup VECTARY získal investíciu 2,5 milióna dolárov!

Oblasť 3D modelovania je čoraz populárnejšia po celom svete a presne v tejto oblasti sa pohybuje aj slovenský startup VECTARY, ktorý môže vďaka obrovskej investícií napredovať v približovaní tvorba 3D modelov širokým masám ľudí.

Slovenský startup VECTARY je dlhodobo vnímaný ako startup s vysokým potenciálom o čom svedčí aj najnovšia informácia o investícii vo výške 2,5 milióna dolárov, ktorú tento startup obdržal v seed investičnom kole vedenom berlínskym venture capital fondom BlueYard Capital. Ako ďalej informuje portál TechCrunch, na investícii sa podieľal aj slovenský investičný fond Neulogy Ventures, ktorý už v minulosti spolu s angel investormi do VECTARY zainvestoval.

vectary

Hlavnou úlohou tohto startupu je ukázať, že na vytvorenie kvalitných 3D modelov nie sú potrebné niekoľkoročné skúsenosti. VECTARY preto dokážu používať aj deti, avšak dokáže byť užitočné zároveň aj pre profesionálov. Je teda plnohodnotným 3D nástrojom na tvorbu modelov, ich úpravu ale aj zdieľanie. Pri tvorbe modelu totiž autorovi pomáha aj generovaním komplexných tvarov a nenecháva kompletnú tvorbu len naňho. VECTARY však nechce byť len obyčajným 3D modelovacím nástrojom, ale chce do celého procesu zapájať komunity ľudí.

Jeho výhodou oproti konkurencii je, že sa naozaj jednoducho používa aj napriek tomu, že ide o profesionálny nástroj a zapája taktiež komunitu ľudí, medzi ktorou sa dajú jednotlivé modely zdieľať, diskutovať o nich a aj ich následne upravovať. Celá platforma funguje v prehliadači. Pri tvorbe modelov vo VECTARY netreba začínať s prázdnym papierom, ale je možné si v komunitnej sekcii nájsť už hotové modely a len ich ďalej upravovať, čo urýchľuje celý proces tvorby modelov.

vectary-praca

V dobe, keď ide čím viac do popredia aj oblasť VR – virtuálnej reality, dáva činnosť VECTARY a aj najnovšia investícia ešte väčší zmysel. Zakladateľmi startupu sú Pavol Soviš a Michal Koor. Práve CEO startupu Michal Koor pre TechCrunch povedal, že celá idea vznikla pri hľadaní efektívneho dizajnérskeho nástroja. “Neskôr som si uvedomil, že spojenie takéhoto nástroja s komunitou uľahčí každému začiatky 3D modelovania”, dodal Koor. Ak aj vy chcete vyskúšať VECTARY, môžete sa už dnes stať beta používateľom, stačí ísť na stránku https://signup.vectary.com/ a prihlásiť sa prostredníctvom mailu.

Po získanej investícii by sa mal startup VECTARY presťahovať z Bratislavy do New Yorku, kde budú pokračovať na svojej ceste za globálnym úspechom v oblasti 3D modelovania. Pavlovi, Michalovi aj celému tímu startupu VECTARY blahoželáme a držíme palce na ich ďalšej startupovej ceste a o ich ďalších úspechoch vás budeme na Startupers.sk informovať! :)

Komentáre

Najnovšie