Prejsť na obsah

AKTUÁLNE: Netflix prichádza na Slovensko, váš obľúbený program si pozriete okamžite, kdekoľvek a bez reklamy

Rozmýšľali ste už nad tým, aké by to bolo skvelé, keby ste si mohli pozrieť takmer akýkoľvek program, kedykoľvek a na akomkoľvek mieste? Dodnes to na Slovensku bolo veľmi náročné, oddnes sa to však mení, na Slovensko totiž prichádza americká spoločnosť Netflix so svojou streamingovou službou!

Na dnešnom globálnom spustení Netflixu na veľtrhu CES 2016 v Las Vegas šéf spoločnosti Reed Hastings povedal: “Dnes ste svedkami zrodu novej internetovej televíznej siete, vďaka ktorej ľudia po celom svete, od Singapúru po Petrohrad, od San Franciska po Sao Paolo, si budú vychutnávať svoje TV programy naraz a bez čakania. Vďaka internetu dávame ľuďom do rúk silu pozrieť si čokoľvek, kedykoľvek a na akomkoľvek zariadení.”

Netflix bol založený v roku 1997. Od roku 2007 poskytuje streaming množstva najrôznejších TV programov zákazníkom v mnohých krajinách po celom svete. Doteraz mali používatelia šancu využívať Netflix na Slovensku len zložitým spôsobom, takže pre väčšinu potenciálnych užívateľov nebol lákavým. Oddnes však oficiálne spustila spoločnosť svoje pôsobenie po celom svete a to vrátane Slovenska! Ako spoločnosť informuje v oficiálnej správe, jedinými krajinami, v ktorých Netflix nebude dostupný aj naďalej je Čína, Sýria, Severná Kórea a Krym.

Hneď od začiatku ponúka záujemcom mesačnú skúšobnú verziu zdarma. Následne bude používanie služby spoplatnené sumou od 7,99 euro za základnú službu Basic. V tej je zahrnuté neobmedzené sledovanie všetkých programov na TV, počítači, telefóne alebo tablete avšak len na jednom z týchto zariadení naraz. Vyššia služba Standard bude mesačne stáť 9,99 euro a oproti službe Basic tu bude možné sledovať vybraný program až na dvoch zariadeniach v rovnakom čase a to aj v HD kvalite. Najvyššia úroveň nesie označenie Premium a bude stáť 11,99 euro. Ponúkne možnosť neobmedzeného sledovania programu naraz až na 4 zariadeniach v Ultra HD kvalite. Všetky informácie nájdete aj na slovenskej stránke Netflixu.

Všetky tri úrovne bude samozrejme možné kedykoľvek bezplatne zmeniť alebo zrušiť. Suma sa užívateľovi bude automaticky sťahovať z platobnej karty vloženej pri registrácii. Tisíce filmov a seriálov môžete sledovať kedykoľvek, bez reklamy a na takmer akomkoľvek zariadení. Je to možné priamo cez stránku Netflix.com alebo cez aplikáciu Netflix. Jedinou podmienkou je, aby bolo zariadenie pripojené na internet. Na využitie Netflixu vám postačí Smart TV alebo Apple TV, počítač, smartfón, tablet (s operačným systémom iOS, Andoid aj Windows), Playstation, Xbox, Blue-ray alebo DVD prehrávač, Google Chromecast a ďalšie.

Reed Hastings Netflix

Momentálne je na Netflixe dostupných 20 svetových jazykov. Slovenský dabing a titulky zatiaľ pri väčšinu titulov zrejme dostupné nebudú, avšak to by sa malo postupne zmeniť. Šéf Netflixu Reed Hastings totižto na CES 2016 taktiež povedal: “Oddnes budeme počúvať, učiť sa, pridávať postupne viac jazykov a obsahu, ktorým dokáže Netflix zaujať používateľov. Chceme prinášať skvelé príbehy z celého sveta ľuďom do celého sveta!

Sme veľmi radi, že Netflix prišiel na Slovensko tak nečakane skoro, aj keď sme už vedeli, že v roku 2016 má na Slovensko táto služba naozaj prísť. Slováci sa tak odteraz budú môcť neobmedzene pridať k 70 miliónom používateľom Netflixu po celom svete, ktorí si cez túto obľúbenú službu pozrú každý deň viac ako 125 miliónov hodín ich obľúbených filmov, seriálov a ďalších TV programov. Netflix, vitaj na Slovensku! :)

Komentáre

Najnovšie