Prejsť na obsah

Apple predstavil nový iPhone s označením SE, podobá sa na 5S, technikou však prekvapí

Pre všetkých fanúšikov najhodnotnejšej spoločnosti sveta je dnes veľký deň. Dnes má totiž Apple svoj event, na ktorom tradične predstavuje svetu svoje najnovšie novinky. A jednu z tých hlavných už poznáme!

Je ním nový iPhone s označením SE. Svojim výzorom však až priveľmi pripomína starší model s označením 5S, technika je však úplne iná. iPhone SE bude najmenším z rodiny iPhonov s veľkosťou displeja 4 palce. Fungovať bude na operačnom systéme iOS 9.3 a bude podporovať službu Live Photos. Čo sa týka vnútra, to bude podobné väčším modelom 6 a 6S, pretože aj SE bude obsahovať 64 bitový procesor A9 a pomocný pohybový procesor M9. Foťák iSight bude taktiež rovnaký, teda 12 megapixelový s možnosťou natáčania 4K videí a slow-motion.

iphone se

Novinka SE bude dostupná s dvoma veľkosťami pamäte – 16 a 64 gigabajtov. Záujemcovia si budú môcť vybrať zo štyroch farieb. Rovnako ako pri väčších iPhonoch bude na výber strieborná, space šedá, zlatá a ružovo zlatá varianta. Ako informuje portál Mashable, model SE bude mať nový rýchlejší Touch ID systém odtlačkov prstov, rýchlejšie wi-fi aj LTE pripojenie, Bluetooth 4.2 a batéria bola taktiež upravená na dlhšiu výdrž. Čo sa týka displeja, ten bude rovnaký ako pri modeli 5S, teda IPS Retina displej s rozlíšením 1136 x 640 pixelov.

iphone se cena

Cena nového iPhonu bude začínať na 399 dolároch za 16gb verziu. Za väčšiu pamäť si záujemcovia priplatia 100 dolárov. Na Slovensku by sme teda mali, ako to už býva zvykom, zaplatiť rovnaké sumy, ale v eurách. iPhone SE vstúpi do predaja v 110 krajinách sveta vrátane Slovenska už koncom mája 2016. Sme veľmi zvedaví na to, ako bude model SE úspešný, každopádne mu držíme palce :)

Foto: TechCrunch.com

Komentáre

Najnovšie