Prejsť na obsah

Ako zlepšiť život v Bratislave? Odpoveď chce dať Urban Challenges hackathon 2017

Život v Bratislave nie je v globálnom porovnaní zlý, avšak stále sú tam veľké rezervy, po ktorých odstránení by mohol byť omnoho lepší. Možno sa tak stane aj vďaka blížiacemu sa mestskému hackathonu.

Už tento víkend, od piatku 20. októbra 18:00 do nedele 22. októbra 2017 sa v Bratislave uskutoční Urban Challenges hackathon 2017, zameraný na využitie mestských dát v prospech obyvateľov a návštevníkov hlavného mesta Slovenska. Hackathon sa uskutoční v kaviarni Lab.cafe, sídliacej v Starej Tržnici na Námestí SNP 25.

Organizátori vyzývajú programátorov, dizajnérov, architektov a aktivistov k vytvoreniu aplikácií postavených na otvorených dátach mesta a k formovaniu ideových formátov nad témou správy verejných plôch. Pre účastníkov bude po celý čas hackathonu pripravené občerstvenie.

Hackathon predstavuje 30 hodinový pracovný maratón, pri ktorom programátori v spolupráci s grafikmi, webdizajnérmi, architekmi a ďalšími odborníkmi intenzívne pracujú na zadanej téme projektu s cieľom vytvorenia konkrétnych IT aplikácií a riešení. Účastníci hackathonu budú vedení skúsenými mentormi nie len zo Slovenska.

Bezplatnú registráciu môžete vyplniť TU. Ďalšie informácie vrátane kompletného programu nájdete na stránke hackathonu a aj na facebookovej stránke eventu. Príď v piatok večer do Lab.cafe aj ty a prispej svojimi vedomosťami, schopnosťami, nápadmi alebo odhodlaním k zmene Bratislavy k lepšiemu! :)

Urban Challenges hackathon

Hlavným partnerom projektu je Asseco Central Europe, jeden z najsilnejších softvérových domov v strednej a východnej Európe. Pôsobí v Slovenskej a Českej republike, Maďarsku, Nemecku, Rakúsku a Švajčiarsku. Realizuje náročné projekty pre komerčnú sféru, ako aj štátnu správu a samosprávu.

Partnermi hackathonu sú Aliancia Stará Tržnica, Connect, Inštitút SGI, Shared Cities: Creative Momentum (SCCM), Creative Europe, Magistrát Hl. Mesta Bratislavy, Goethe-Institut Bratislava, pre ktorý je hackathon pilotným podujatím v rámci projektu Data:Demokracia.

Záštitu nad hackathonom Urban Challenges Hackathon 2017 preberá Ivo Nesrovnal, primátor hlavného mesta Slovenskej Republiky Bratislava.

Komentáre

Najnovšie