Prejsť na obsah

8 mladých milionárov a ich skúsenosti s tým, aké je to byť mladý a bohatý

Nie každý má toľko šťastie ako Mark Zuckerberg a stane sa miliardárom vo svojich 23 rokoch. Aj keď na Slovensku ich je zrejme veľmi málo, na svete je množstvo mladých ľudí do 25 rokov, ktorí sa stali bohatými vlastnou prácou. Aké je to teda byť naozaj mladý a bohatý?

Portál Quora požiadal 8 mladých milionárov, aby napísali o vlastných skúsenostiach s tým, aké to je, keď sa človek stane bohatým do svojich 25 rokov. Celé vlákno ich odpovedí sa nachádza tu a nižšie nájdete výber tých najzaujímavejších z nich.

A-Young-Internet-Millionaire-847x607

Učitelia s vami zaobchádzajú inak

Ak ste ešte stále v škole a učiteľ sa dozvie, že ste „milionár“, zaobchádza s vami inak. Jednak sa pýta ako sa vám to podarilo, čo robíte a keďže ste taký úspešný, má pre vás iný meter a viac vecí vám prejde.

Návštevy bánk sa stanú výsluchom

Každý potrebuje riešiť to aký ste úspešný, čo robíte, koľko zarábate a samozrejme zavolá aj svojich kolegov, nech vás všetkým predstaví.

Neutrácajte peniaze zbytočne

Ak nie ste z bohatej rodiny, ste zvyknutý na málo peňazí a na to, ako s nimi zaobchádzať. Napriek tomu, že teraz by ste si luxus dovoliť mohli, niekedy vás staré časy brzdia a zbytočne nerozhadzujete na predražené a nepotrebné položky.

mark zuckerberg

Čas je váš nepriateľ

Niekedy luxusné veci využívate na to, aby ste ušetrili čo najviac času. Napríklad súkromné lietadlo využijete na to, aby ste nemuseli čakať na letiskách, či aby ste v lietadle neboli obmedzovaný inými ľuďmi. Jednoducho pracujete a nie ste ničím a nikým rušený, aj počas cesty.

Zvyk na vyššiu triedu

Keď raz začnete robiť veci z vyššej triedy (lepšie reštaurácie, najlepšia trieda v lietadle) už pre vás nie je cesty späť, pretože váš štandard sa zdvihol a so všetkým horším už zrejme nikdy nebudete spokojný. A to čo je pre obyčajných ľudí normálne a bežné, bude pre vás neprípustné.

Môžete darovať peniaze na charitu

Ak pre vás pomoc druhým niečo znamená ale nikdy ste si to nemohli dovoliť, alebo ste si niečo sami odopreli, aby ste pomohli tým, ktorí to potrebujú, tak teraz bez obáv môžete venovať peniaze tam, kde je to potrebné a to iné sumy, oproti tým, na ktoré ste boli zvyknutý.

 pomoc druhym

Dávajte si pozor na ľudí

Držte sa pri tých, ktorí boli pri vás celý čas, celú tú cestu nahor. Ostatní vás pravdepodobne chcú len využiť, keďže ste bohatý.

Môžete uskutočňovať vaše sny

Každý máme zoznam na ktorom je množstvo vecí, ktoré odkladáme, či už z nedostatku času alebo financií. Ak však peniaze máte a čas si dokážete nájsť, tak konečne máte možnosť užiť si poriadnu dovolenku, ktorú ste tak chceli, mesačné cestovanie po svete, exotickú dovolenku na druhej strane Zeme, jedlo v najlepšej reštaurácii sveta, ísť na akýkoľvek koncert, po ktorom zatúžite, zažiť finále veľkého športového podujatia či čokoľvek iné.

Boli by ste šťastný aj chudobnejší

Jeden z účastníkov napísal, že keď identifikoval svoje ciele a začal na nich pracovať, boli rovnaké ako keď peniaze ešte nemal. Robil by tie isté veci a činnosti len s bežnou výplatou. Chcete sa naučiť fotiť, variť, tancovať či ďalší jazyk? Buď pôjdete na bežný kurz s ostatnými „smrteľníkmi“ alebo si zaplatíte osobného inštruktora. Ale váš cieľ je stále rovnaký.

 in-an-awkward-situation-penguin

Zažijete množstvo nepríjemných situácií

Ak svoje bohatstvo nedávate najavo, je bežnou vlastnosťou ľudí, že na tých bohatých nadávajú. A keďže nebudú vedieť, že aj vy patríte medzi nich, budete sa v takejto situácii cítiť veľmi zvláštne a asi budete musieť popracovať na svojom poker-face.

Dajte si pozor na to, ako vychováte svoje deti

Chcete aby vaše deti dostali úplne všetko na striebornom podnose a aby nemuseli pracovať, pretože ste bohatí? Deti by mali poznať skutočné hodnoty vecí a vedieť pracovať, aby sa z nich nestali namyslení leniví „frackovia“. Nepotrebujete 5 luxusných áut, jednu haciendu, jeden dom na horách a ďalší pri mori v exotike, ani neustále a častokrát zbytočné súkromné lety. Uvážte si, aký „luxus“ im chcete dať a čo z nich vyrastie.

Nekupujte veci len kvôli imidžu

Kúpite si najdrahšie superauto len preto, aby ste sa ukázali? Na našich cestách  ho tak či tak veľmi rýchlo zničíte a navyše zvyšujete riziko, že vás budú sledovať, poprípade vám ho ukradnú alebo minimálne vykradnú. Nie nadarmo sa hovorí, že veci by zvonka mali vyzerať bežne, aj keď zvnútra to už môže vyzerať úplne inak. Ľudia majú často úžasné autá, ktoré však zvonku vôbec nepriťahujú zvýšenú pozornosť.

 milionár

Dobre si všetko premyslite

Ak správne premyslíte svoje ciele a plány, môžete si spokojne žiť až do konca života a nestane sa vám, že všetky vaše peniaze miniete za 5 rokov. Vo financiách treba byť veľmi opatrný a rozumný.

Často je to veľmi osamelá cesta

Dosť pravdepodobne ste predčili svojich rodičov a nemajú vám dať aké iné rady. To skôr vy im dávate peniaze, aby si žili lepšie. Všetci vaši kamaráti zarábajú menej ako vy a nemôžu si dovoliť také veci ako vy. Takže čo budete robiť? Pôjdete do dôchodku už v dvadsiatke?

Môžete si premyslieť čo skutočne chcete v živote robiť

Keďže peniaze už máte a ste dostatočne zabezpečený, tak ide o to, čo naozaj chcete robiť vo svojom živote. Aká práca vás bude napĺňať? Čomu sa chcete venovať? Vy máte ten čas a priestor, aby ste na to prišli a nemuseli sa ubíjať v práci od 8 do 17.

 rozhodovanie

Zdroj: Business Insider

Komentáre

Najnovšie