Prejsť na obsah

6 užitočných funkcií, ktoré by používatelia iPhonov mali rozhodne poznať

Myslíte si, že o vašom iPhone viete úplne všetko? Je známym faktom, že používatelia smartfónov značky Apple pociťujú určitú nadradenosť voči ostatným užívateľom iných značiek (a nie, že nie!). Iróniou ostáva to, že často nevyužívajú ani zlomok funkcií, ktoré ich mobilný telefón dokáže. Poďte teda spolu s nami prebádať 6 menej známych funkcií, ktoré pozná len malá časť iPhonistov a určite stojí za to o nich vedieť.

Tvorba fotiek so slúchadlami

Nehľadajte prosím na vašich Apple slúchadlách žiadnu skrytú kameru. Tlačidlá na vašich slúchadlách majú oveľa viac funcií, ako prijatie hovoru alebo zastavenie prehrávanej pesničky. Viete, že so svojimi slúchadlami môžete napríklad vytvárať fotky? Zapnite funkciu fotoaparát a keď budete pripravený spraviť fotku, jednoducho stlačte stredné tlačidlo na svojich slúchadlách. Na čo je takáto funkcia dobrá? Dievčatá určite dobre vedia. Pri stláčaní obrazovky môže dôjsť k rozmazaniu fotky, zmene postoja a takýmto spôsobom sa tomu jednoducho vyhnete.

anigif_enhanced-28972-1395932669-34

Tvorba vibračných upozornení

Takáto funkcia môže znieť podivne, ale váš iPhone umožňuje vytvárať pre vaše kontakty vlastné vibračné upozornenia. Takúto možnosť možno oceníte v prípade, že potrebujete vyčleniť niektorých ľudí z vášho telefónneho zoznamu a zvonenie napríklad pri dôležitom obchodnom stretnutí neprichádza do úvahy. Bez toho, aby ste sa pozreli na displej viete, či môžete telefón zdvihnúť, alebo to môže ešte pár minút počkať. Ako na to sa dočítate TU.

Časová os správ v iMessage

Aj vy ste sa niekedy čudovali, prečo nevidíte čas zaslania a prijatie správ v iMessage? Prebádali ste všetky možné nastavenia a stále nič? Máme pre vás dobrú správu, je to až stupídne jednoduché. Stačí sa dotknúť displeja a potiahnuť bublinky doľava.

Na vymazanie textu stačí potriasť 

Zmenili ste názor počas písania správy? Skúste nabudúce pri mazaní potriasť iPhonom. Následne stlačte „odvolať“ a napísaný text sa vymaže. Ak ste predsa len zmenili názor a text chcete použiť, znova potraste vaším mobilom a text sa opätovne zobrazí.

Ako na detailnejší kalendár?

Jednoducho zapnite aplikáciu kalendár otočte váš mobil do horizontálnej polohy. Tak získate detailnejší obraz vášho kalendára a úloh v ňom.

Tvorba nekonečného množstva fotiek naraz a rýchlo

Ako si spraviť obrovské množstvo selfies jednoducho a rýchlo? Stačí, ak necháte palec na tlačidle snímaní fotiek. Problém, ktorú z nich vybrať ako profilovú fotku bude síce ťažké, ale aspoň bude z čoho vyberať.

anigif_enhanced-25939-1395936170-30

Zdroj: Lifehack, Buzfeed

Komentáre

Najnovšie