Prejsť na obsah

3+1 TED talks, alebo čo si pozrieť keď potrebujete nakopnúť

Poznáte TED talks? Väčšina z vás zrejme áno. A tí ktorí ešte nie, majú teraz jedinečnú šancu zoznámiť sa s týmto svetovým fenoménom a jedným z najinšpiratívnejších eventov na svete.

TED talks je formát krátkych inšpiratívnych prednášok z rôznorodých odborov ako napríklad dizajn, technológie, startupy, vzdelávanie, politika, šport či biznis. TED talky sú špecifické tým, že majú presne vyhradený čas (cca 20 minút, spravidla menej) a prednášajú ich špičky vo svojich odboroch, ktoré jednoducho vysvetľujú zložité témy. Prinášajú množstvo inšpirácie, najnovšie poznatky a prispievajú k popularizácii vedy.

Poďme k tomu najlepšiemu z najlepšieho:

Kratučké 10 minútové video, ktoré vás ale neskutočne nakopne a donúti sa zamyslieť. Ideálne napríklad momentálne pre oživenie už zabudnutých novoročných predsavzatí :)

Talk  o neobmedzených možnostiach a hraniciach, ktoré si určujeme iba my sami. A tiež iba my sami ich môžeme posúvať a prekonávať. A ako tomu pomôcť pomocou postojov tela. Navyše neuveriteľný osobný príbeh. Zaznieva tu aj myšlienka “Fake it until make it” (Predstieraj dovtedy kým to nedokážeš).

Jeden z najlepších TED talkov vôbec. Robert má okrem skvelého prednesu tak pozitívny výzor a úsmev na tvári, že je nemožné, aby vás nestrhol. Okrem toho je vedúci unikátneho výskumu šťastného života, ktorý trvá už niekoľko desaťročí.

Čerešnička na torte na záver. Najlepšie video, ktoré ma prinútilo dívať sa na veľa vecí inak a zmenilo mi život a rozmýšľanie nad ním.  Niekoľko kamarátov mi povedalo to isté.

ted teniskyFoto: http://www.blog.ted.com/

Veríme, že vás tento článok motivoval a nakopol. Pre ešte viac zaujímavých prednášok zavítajte na stránku www.ted.com, kde bezpochyby nájdete nekonečné množstvo inšpirácie. Videá je možné si pustiť aj so slovenskými titulkami.

Jeden bonusový tip na záver. Ak sa chcete naučiť skvele prezentovať môžete siahnuť po knihe – Přednášejte jako na TEDu, od kurátora TEDu Chrisa Andersona. Kniha od vydavateľstva Jan Melvil publishing  je dostupná v češtine napríklad aj v kníhkupectve Martinus.

Komentáre

Najnovšie