Prejsť na obsah

18 ročný chlapec zomrel po použití lokalizačnej mobilnej aplikácie

To čo sa stalo mladému teenagerovi v Ontariu v Kanade je šokujúce a malo by to byť zároveň varovaním pre množstvo ostatných ľudí po celom svete, ktorí prídu o svoj smartfón a následne si ho chcú sami nájsť a vydobyť naspäť. Len 18 ročný Jeremy Cook si cez víkend zabudol v taxíku svoj smartfón. Ako povedal policajný dôstojník Ken Steeves pre CBC News, Jeremy použil lokalizačnú aplikáciu na vystopovanie svojho smartfónu a spolu so svojim kamarátom sa vydal na adresu, kde sa mal jeho smartfón nachádzať.

Tam však prišlo ku konfrontácii s troma mužmi v aute. Tí chceli z miesta utiecť, Jeremy sa však chytil kľučky na šoférových dverách, na čo po ňom útočníci niekoľko krát vystrelili. Jeremy Cook následne bohužiaľ svojim zraneniam neskôr podľahol. Vyšetrovatelia objavili ako auto tak aj spomínaný smartfón a momentálne pracujú na objasnení celého prípadu, aby prišli na to, čo a ako sa presne udialo. Tento najnovší prípad by mal byť veľkým varovaním a ponaučením pre ľudí, aby sa nepokúšali získať si sami svoje stratené alebo odcudzené smartfóny prostredníctvom lokalizačných aplikácií späť.

Ako ďalej povedal policajný dôstojník Steeves, podobné aplikácie sú skvelá vec, ale vždy je lepšie kontaktovať políciu a pokúsiť sa získať svoj smartfón späť v spolupráci s mužmi zákona. Nevieme, či vám v takejto situácií slovenská polícia skutočne pomôže, ale minimálne za skúšku to v podobnom prípade určite stojí. Aj keď nám záleží na našom majetku a hlavne na našich dátach, neoplatí sa riskovať a ísť si po svoje zariadenie na vlastnú päsť, pretože nikdy neviete kto proti vám bude stáť. Nič nie je totižto cennejšie ako ľudský život!

Jeremy Cook lokalizačná aplikácia

Jeremy Cook

Komentáre

Najnovšie