Prejsť na obsah

15 ročný majiteľ úspešnej spoločnosti, ktorý berie svoj vek ako výhodu

Z času na čas vám prinášame články o mladých ľuďoch, dá sa povedať aj deťoch, ktoré sú úspešné v tom čo robia a zarábajú väčšinou viac, ako hocikto iný z nás. Je možné že si pri nich hovoríte, prečo som aj ja s niečím nezačal v takomto veku, teraz som už mohol byť milionárom. V takomto prípade to však berte skôr ako motiváciu, že na začiatok niečoho, čo vás baví a čo vám ide, nie je nikdy neskoro a aj na to, že svoje deti môžete k takejto zmysluplnej činnosti a k budovaniu si svojej budúcnosti viesť už od skutočne útleho veku.

Jordan Casey young

Dnes vám chceme predstaviť 15 ročného Íra, ktorý založil svoju spoločnosť už ako 12 ročný. Volá sa Jordan Casey a je šéfom spoločnosti Casey Games. Zatiaľ čo sa jeho kamaráti každý deň preháňali po vonku, Jordan sa už od svojich 9 rokov učil programovať. Spoločnosť Casey Games je nezávislým tvorcom mobilných hier a patrí medzi najúspešnejšie spoločnosti svojho druhu v Írsku. Ako ďalej píše portál The Next Web, okrem mobilných hier však chce Jordan v spolupráci s ďalšími írskymi podnikateľmi začať učiť írske deti programovaniu už na základných školách.

Jordan Casey

Vrámci súťaže Kids Tech Awards, na ktorej Jordan spolupracuje s írskou pobočkou známeho portálu TechCrunch, oceňuje najlepšie z detí, ktoré učí programovať vrámci iniciatívy Getting kids to code. Učiť programovať už deti môže okrem zníženia nezamestnanosti v Írsku spraviť z tejto krajiny a liaheň európskych programátorov. Ako Jordan hovorí aj vo videu nižšie z roku 2013 z konferencie TNW Europe, svoj vek berie ako výhodu. Aj vďaka nemu sa o ňom píše v médiách veľmi často, čo dokladuje aj jeho titulka na obálke magazínu Times. Avšak ako sám dodáva, nič z toho by nedosiahol bez svojich programátorských vedomostí a hlavne bez svojej rodiny, priateľov, ľudí z jeho odvetvia a veľkých technických spoločností ako napríklad Adobe, ktoré ho podporujú. Áno, robiť to čo chcete a milujete sa dá skrátka naozaj kedykoľvek! :)

Komentáre

Najnovšie